Femme
Все для i про жiнок


Здорове харчування - які продукти сприяють покращенню здоровя

28.08.2011 | Рубрики:: Дієти та схуднення,

Здорове харчування
Спершу слід розглянути ті продукти, які споживають більшість сучасних людей. Унаслідок прискорення ритму життя, люди не можуть собі дозволити відводити досить часу для приготування їжі в домашніх умовах. Тому, замість їжі приготованою з натуральних продуктів, в раціоні людини перше місце посідають напівфабрикати і фаст - фуд, загалом.
Ні для кого давно вже не секрет, що в більшості сортів ковбас, пельменях, сосисках, котлетах майже відсутнє м'ясо. Найчастіше в них додають сою, кісткову муку, шкіру і інші речовини, які імітують м'ясо. До всього іншого, майже у всі напівфабрикати додається величезна кількість солі, унаслідок чого страждає серцево-судинна система людини.

Ще одна важлива проблема - це споживання рафінованих продуктів, в яких окрім порожніх калорій, людина не отримує більше нічого, ні вітамінів, ні мінералів, ні інших живильних речовин. Відсутність харчових волокон - ще один негативний чинник, який в результаті призводить до зайвої ваги, а звідси інфаркт, інсульт, діабет і інші захворювання, спровоковані зайвими кілограмами.

Які продукти сприяють покращенню здоров'я

Для того, хто вирішив вести здоровий спосіб життя необхідно виключити зі свого раціону всі вищеперелічені продукти. Нижче приведена таблиця, в якій описуються які продукти бажано споживати, а які краще виключити.

Тип продукту Продукти, які слід виключити з раціону Продукти, що рекомендуються до вживання
Хлібобулочні вироби, злаки Всі вироби, вироблені з борошна вищого гатунку: макарони, білий хліб. Всі злаки, очищені від оболонки Всі вироби, вироблені з муки грубого помелу, хлібці
М'ясні продукти Жирне м'ясо, м'ясні напівфабрикати (пельмені, котлети, сосиски) Пісне м'ясо (курка без шкіри), риба
Молочні продукти Цілісне молоко, молочнокислі продукти із смаковими добавками і ароматизаторами, глазуровані сирки Знежирене молоко, молочнокислі продукти, власноручно приготовані йогурти з натуральними фруктами
Яйце Яєчні жовтки Яєчний білок, ціле яйце не більш 3-х в тиждень
Боби Сочевиця, боби, квасоля і соя, заздалегідь вимочені у воді
Солодощі Цукерки, цукор, всі види шоколаду (окрім гіркого), будь-які кондитерські вироби Будь-які солодкі фрукти
Горіхи Мигдаль, арахіс, фундук, кешью, кедр
Жири Всі рафіновані масла, пальмове масло, маргарин, вершкове масло обмежено Рослинні олії: соняшникове, оливкове, гарбузове, льняне
Овочі і фрукти Можна споживати всі овочі і фрукти, не менше 5 порцій в день
Рідина Солодка газована вода, пакетовані соки, кава і чорний чай - обмежено Вода, зелений чай, натуральні соки приготовані уручну


Здорове харчування

І напостанок. Краще всього вживати їжу в сирому вигляді, або якщо немає такої можливості, то приготувати її на пару або в запеченому вигляді, оскільки при інших видах термічної обробки втрачається велика частина корисних речовин.

Декілька слів про воду

Вода - є найважливішим елементом для існування всього живого на Землі. На жаль, зважаючи на погану екологію якість води знаходиться на дуже низькому рівні. Зараз в ній можна знайти майже всі елементи періодичної системи Менделєєва. Цьому сприяє неправильна утилізація побутових відходів і скидання стічних вод у водоймища. Найбільш поширено забруднення наступними елементами: хлор, хлороформ, фенол, поверхнево-активні речовини, залізо, іони важких металів. Деякі здатні накопичуватися в організмі, провокуючи різні захворювання. У результаті, тривале вживання звичайної водопровідної води, негативно позначається на стані здоров'я людини.

Вихід є - це використання вже очищеної води або установка фільтру для очищення води в домашніх умовах. Вже готова очищена вода, що продається в пляшках, видобувається з артезіанських свердловин або ж з джерела міського водопостачання, заздалегідь очищена від шкідливих домішок. Така вода рекомендована до вживання , але єдиним недоліком такої води є її вартість. Не кожен в змозі собі дозволити її використання для повсякденних потреб.

Альтернативою є використання стаціонарного фільтру або фільтру типу глека. В даному випадку, вода також очищається від шкідливих домішок і стає придатною для готування і вживання її в їжу. До речі, собівартість такої води виходить нижче, ніж у води в пляшках.


Використання матеріалів сайту без дозволу автора заборонено. admin Контакти