Femme
Все для i про жiнок


Засоби від випадання волосся - чи існує панацея?

14.09.2011 | Рубрики:: Краса та здоров'я,

засоби від випадання волосся
засоби від випадання волосся
засоби від випадання волосся
засоби від випадання волосся
У всі часи, незалежно від статевої приналежності, викликало заздрість і дійсне захоплення довге, красиве і густе волосся. Але в житті буває всяке: і колись густа шевелюра може швидко перетворитися на жалюгідні залишки рослинності на голові. На боротьбу з цією проблемою виступають засоби від випадання волосся.

З історії проблем із випаданням волосся

Довге густе волосся у жінок у всі часи викликало захоплення, перед власницями шикарних локонів преклонялися, природна прикраса цінувалася нарівні з коштовними каменями і золотом. Вважалося, що довге волосся це атрибут магії. Наприклад, дівчині, що бажає аби її коханий, вирушаючи в дорогу, пам'ятав і скучав за нею, досить було прикрутити свою волосинку до його гудзика, локон коханої служив йому оберегом.

Батько медицини, Гіппократ, намагався вирішити проблему випадання волосся, але не зміг і повністю облисів, проте його ім'я вписане в історію вивчення облисіння, а найважча форма випадання волосся і сьогодні носить його ім'я.

Перший опис засобу проти випадання волосся був знайдений в свиті папірусу Давнього Єгипту, але цілющість цих ліків, як і багато інших подібних, науково не доведена.

Йшли роки, а учені всього світу билися над вирішенням проблеми сучасності: облисінням. І, нарешті, в кінці 80-х років ХХI століття в США був виявлений побічний ефект від препарату на основі міноксидила - ліків, що знижують артеріальний тиск. При його використанні дійсно було відмічено посилений ріст волосся, збільшення їх товщини, але ефект був недовговічний. Як тільки людина припиняла вживання препарату, ефект швидко зникав і все нове волосся, що відросло, випадало.

Всі засоби від випадання волосся, які сьогодні представлене на ринку, можна розділити на засоби традиційної, народної медицини, а також косметологічні препарати з ефектом зміцнення волосяної цибулини.

Народні засоби

Найпопулярнішими є відвари з кореня лопуха, кропива, втирання цибульного соку в коріння волосся. Також використовуються шишки хмелю, реп'ях, липовий цвіт, які запарюють на водяній лазні і полощуть цими настоями волосся. Великий плюс таких засобів - порівняно низька вартість і повна відсутність хімії. Відомо що Мерлін Монро обполіскувала своє «волосяне багатство» м'якою знесоленою водою, вичавивши в неї півлимона, зірка сучасного кінематографа - Дженніфер Лопес використовує для зміцнення своїх локонів пиво.

Косметологічні засоби

На косметичному ринку є величезна кількість засобів по догляду за волоссям, як правило, велика частина з них орієнтована на зміцнення і запобігання випаданню волосся. Це шампуні і гелі для миття волосся, які підтримують водний баланс і насичують вітамінами. Це зміцнюючі і регенеруючі засоби: бальзами, маски, масла, які живлять коріння волосся кератином, протеїнами і іншими корисними речовинами, впливають на ліпідний обмін, сприяють відновленню пошкодженого волосся, активізують їх ріст, укріплюють роговий шар.

Медикаментозні препарати

Окрім повсякденних косметичних зміцнюючих засобів існує маса медичних препаратів: вітамінно-мінеральні комплекси, капсули, драже, лосьйони в ампулах та інші. Ефект після вживання цих препаратів вельми індивідуальний. Сьогодні ринок медикаментозних препаратів від випадання волосся налічує більше трьохсот тисяч комплексів, вітамінів і лікувальних препаратів.

Головне, що потрібно пам'ятати, вибираючи для себе панацею від проблеми, це те, що всі засоби проти випадання волосся є лише доповненням, нехай і істотним. Важливіше при вирішенні даної проблеми визначити і по можливості усунути причину, яка до неї привела. Причини можуть бути різними: спадковість, стреси, гормональні порушення, вагітність, інфекційні і хронічні захворювання, вікові зміни в організмі, незбалансоване харчування, правильний догляд за волоссям, сезонні явища.


Використання матеріалів сайту без дозволу автора заборонено. admin Контакти