Femme
Все для i про жiнок


Загроза переривання вагітності - кошмар майбутньої мами

14.09.2011 | Рубрики:: Вагітність та материнство,

загроза переривання вагітності
загроза переривання вагітності
загроза переривання вагітності
загроза переривання вагітності
Загроза переривання вважається однією з найбільш частих патологій вагітності. Майже половина майбутніх мам пройшла через цей стан. Зрозуміти страх і хвилювання жінки із загрозою переривання вагітності може лише та жінка, яка сама є або готується стати матір'ю. Діагноз загрози переривання неприємний не лише для вагітної, але і для лікаря. Але, головне, це не затягувати процес і своєчасно звернутися за медичною допомогою, лише в цьому випадку можна зберегти вагітність і забути про загрозу її переривання як про страшний сон.

Загроза переривання вагітності

Загрозу переривання вагітності ділять на дві групи. Якщо розвивається загроза переривання до терміну 28 тижнів - це загроза викидня, або мимовільного аборту. У терміні вагітності від 28 тижнів до 37 говорять про загрозу передчасних пологів (у ці терміни недоношене дитя здатне вижити).

Причини загрози переривання вагітності

Частенько до загрози переривання наводить не одна причина, а декілька. Визначити, що ж з'явилося пусковим моментом деколи дуже важко, але дуже важливо для подальшої тактики лікаря. Причини, що викликають загрозу переривання бувають різними:

 • Гормональні порушення
  Найчастіше - нестача Прогестерону, який до 16 тижнів виробляється жовтим тілом, а після - плацентою. Незрідка зустрічається поєднаний дефіцит Прогестерону (гормону вагітності) і естрогену. В результаті ендометрій не розвивається повністю, і плодове яйце не може надійно імплантуватися в матці. Надлишок андрогенів (чоловічих статевих гормонів) знижують вміст естрогену, що також збільшує загрозу переривання. Також порушені функції інших гормональних органів (щитовидна залоза, гіпофіз, надниркові), які опосередковано впливають на роботу яєчників, можуть викликати загрозу переривання.

 • Інфекційні і вірусні захворювання
  В першу чергу, винні в загрозі переривання інфекційно-запальні захворювання жіночої статевої сфери (хламідіоз, уреаплазмоз, цитомегаловірус, трихомоноз та інші). Збудники цих інфекцій викликають запалення в статевих органах, піднімаються вгору і інфікують плодові оболонки, ушкоджуючи їх і викликаючи загрозу переривання. Крім того, вражаючи плаценту, порушують тим самим живлення плоду і викликають пороки розвитку, що посилює загрозу переривання. Не менше значення мають і загальні інфекційні захворювання (краснуха, грип, пневмонія). В цьому випадку причиною викидня є підвищена температура, інтоксикація, гіпоксія плоду, нестача вітамінів.

 • Патологія матки
  Вроджені вади матки або набуті захворювання (міома та інші) також є причиною загрози переривання, що пов'язане з неповноцінністю будови матки, дефіцитом гормонів, патологією ендометрія.

 • Істміко-цервікальна недостатність
  Або, просто кажучи, неповноцінна, зяюча шийка матки. Вона може розвиватися як унаслідок гормональної недостатності, так і в результаті механічних травм (абортів, розривів шийки матки в пологах).

 • Генетичні відхилення
  До 70% ранніх викиднів трапляються в результаті генетичних аномалій плоду. Такі порушення можуть бути пов'язані з несприятливою екологічною обстановкою, спадковістю.

 • Патологічні стани, вагітності, що розвиваються на фоні
  Це гестоз, багатоводдя, передлежання плаценти, внаслідок чого порушується кровопостачання в плаценті, плід починає страждати, що наводить до загрози переривання.

 • Соматичні хронічні захворювання жінки
  Пороки серця, гіпертонічна хвороба, цукровий діабет, пієлонефрит також ведуть до порушення матково-плацентарного кровотоку і до загрози.

  Симптоми загрози переривання вагітності

  Головною ознакою загрози переривання вагітності є біль. Біль може бути різного характеру, від ниючого до інтенсивного і переймоподібного. Локалізація болю різна: у нижніх відділах живота, в області крижів або попереку. На пізніших термінах жінка відчуває «каменіння» матки - гіпертонус. Інколи, без скарг на болі, підвищений тонус матки встановлюють на УЗД. Він може бути як локальним (на певній ділянці), так і загальним. Рідше зустрічається і небезпечніша ознака - це кровотечі із статевих шляхів. Характер кров'яних виділень різний: від рясних до помірних. Темні кров'яні виділення свідчать про старе відшарування плодового яйця, після якого сформувалася гематома і вона почала спорожнятися. Яскраво-червоні виділення - це ознака безпосереднього відшарування, що зараз відбувається.

  Лікування

  Основою лікування загрози переривання вагітності є емоційний і фізичний спокій. З цією метою жінці призначають постільний режим і седативні препарати (пустирник, валеріану). Зняти гіпертонус матки допомагають спазмолітики: Но-шпа, папаверин, спазган. У пізніших термінах, після 16 тижнів, застосовуються токолітики, такі як: партусистен, гініпрал, розчин спирту. Для зупинки кровотечі використовуються гемостатики (дицинон, етамзилат натрію). У випадках гормональної недостатності призначають препарати, замінюючі Прогестерон (Утрожестан, Дюфастон).

 • Тези: беременность консультация, планирование беременности, питание при беременности

 • Використання матеріалів сайту без дозволу автора заборонено. admin Контакти