Femme
Все для i про жiнок


Зачаття дитини та підготовка до нього

28.10.2011 | Рубрики:: Вагітність та материнство,

Зачаття дитини
Зачаття дитини
Зачаття дитини
Зачаття дитини
Зачаття дитини
Прийшов час обзавестися потомством? Але страх появи на світ хворої дитини зупиняє вас? Підготовку до народження здорової дитини потрібно починати з підготовки до зачаття. Процес цей серйозний і підходити до нього треба з усією відповідальністю. Починати підготовку необхідно приблизно за рік до передбачуваного зачаття.

Зачаття - це процес злиття яйцеклітини і сперматозоїда, і дуже багато чинників впливає на нього ще до зустрічі статевих кліток. До таких чинників відносяться: стреси, екологія, неправильне харчування, хронічні захворювання в одного з подружжя, втома, частий прийом антибіотиків і гормонів, шкідливі звички.

 • Харчування

  Майбутньому подружжю варто переглянути своє меню: виключити напівфабрикати, консерви, жирну і гостру їжу, накласти табу на всілякі дієти. Під забороною хімічні спеції, міцний чай і кава. Перевагу віддавати варто свіжовичавленим сокам, мінеральним водам. Якомога більше споживати свіжих овочів і фруктів. Мамі рекомендується за три місяці почати прийом фолієвої кислоти. Вона запобігає розвитку пороків нервової трубки плоду. Особливу увагу слід приділити своїй вазі. Зайва худина або повнота веде до гормональних порушень, що також може відбитися на майбутній дитині.

 • Шкідливі звички

  Всім відомо про шкоду алкоголю і нікотину під час вагітності, але мало хто замислюється про дію шкідливих звичок на процес зачаття. Нікотин знижує вироблення сперматозоїдів, а алкоголь поставляє в організм токсини. Від куріння і вживання міцних напоїв краще відмовитися хоч би за 3 місяці до зачаття. При необхідності пройти курс лікування у нарколога.

 • Сон і душевний спокій

  Майбутнім мамам потрібний повноцінний нічний відпочинок не менше 8 годин на добу. Непогано здійснювати прогулянки перед сном. Не менш важливу роль грає психологічний настрій в сім'ї і стосунки між подружжям. У стосунках чоловіка і дружини мають бути присутніми кохання, теплота, дружня підтримка. По можливості уникати стресів, створити довкола себе атмосферу спокою за допомогою приємної музики, легких фільмів і добрих книг.

 • Заняття спортом

  Заняття спортом позитивно позначаються на зачатті, корисні піші прогулянки, біг підтюпцем, плавання в басейні. Але не перегинайте палицю, вичавлюючи себе до останньої краплі. Особливо це стосується чоловіків. Підвищене фізичне навантаження веде до перегріву яєчок, а це несприятливо впливає на якість сперми. Тому варто припинити відвідини саун, прийом гарячих ванн.

 • Прийом ліків

  Частий прийом антибіотиків не лише знижує імунітет, але і може викликати мутацію генів. Пауза між їх прийомом і зачаттям повинна складати не менше трьох місяців. Вживання гормональних препаратів негативно впливає на гормональний статус; особливо небезпечні протипухлинні, антисудорожні препарати, променева або хіміотерапія. Майбутньому батьку рекомендовано утриматися від рентгенологічного обстеження протягом 90 днів. Саме стільки часу потрібно для дозрівання сперматозоїдів.

 • Вік мами

  Оптимальний вік для народження маляти 20-35 років. Жінка молодше 20 ще не готова фізіологічно, а часто і психологічно до вагітності (доречі, існує корисна програма, так званий калькулятор вагітності ). У жінки старше 35 сильно знижується здібність до зачаття, зате підвищується ризик народження дитини з природженою патологією. Це пов'язано з тим, що в жіночому організмі спочатку закладена певна кількість яйцеклітин, і чим старше жінка, тим більше роль дії шкідливих чинників, що обов'язково позначиться і на здоров'ї яйцеклітин.

 • Медичне обстеження

  Якщо ви хочете народити дитину, яке приноситиме вам лише радість, не полінуйтеся відвідати поліклініку і пройти комплексне обстеження. У нього входять: загальні аналізи крові і сечі, біохімічний аналіз крові, здача аналізів для виявлення «прихованих» інфекцій (хламідиоз, уреаплазмоз, токсоплазмоз, цитомегаловірус, герпес). При виявленні інфекції обов'язково пройти курс лікування і провести контрольні аналізи. Також потрібно обстежуватися на сифіліс, ВІЧ, віруси гепатиту. Жінка з резус-негативною кров'ю повинна здати кров на антитіла, особливо, якщо у неї в анамнезі були вагітності, переливання крові або хірургічні операції. При вагітності резус-негативної жінки резус-позитивним плодом можуть виникнути імунні ускладнення, які надалі можуть привести до розвитку гемолітичної хвороби новонародженого. Для профілактики ускладнень вводять антирезусний гамма-глобулін.

  Важливо відвідати терапевта (для виявлення і корекції хронічних процесів), гінеколога (він проведе загальний огляд, оцінить міру ризку майбутньої вагітності, призначить УЗІ малого тазу), стоматолога (для лікування всіх хворих зубів, інакше ризикуєте залишитися беззубою під час вагітності), при необхідності - генетика. Показання для консультації генетика: вік жінки старше 35, наявність спадкових захворювань у родичів, повторні викидні і мертвонародження в анамнезі, народження попередньої дитини з вродженими вадами, дія радіації в будь-який період життя.

 • Оптимальний час для зачаття

  Осінь - самий відповідний час для зачаття. Майбутні батьки прекрасно відпочили, заповнили нестачу вітамінів і мінеральних речовин, набралися сил. Попереду плани, кохання і очікування дитини.

 • Тези: беременность консультация, планирование беременности, питание при беременности

 • Використання матеріалів сайту без дозволу автора заборонено. admin Контакти