Femme
Все для i про жiнок


Як зробити дитину: завагітніти швидко

28.10.2011 | Рубрики:: Вагітність та материнство,

Як зробити дитину
Як зробити дитину
Як зробити дитину
Як зробити дитину
Як зробити дитину
Можливість завагітніти завжди була важлива для жінки, це питання залишається актуальним і сьогодні. У наш час вже багато що відомо про те, як діє репродуктивна система жінки і що потрібно робити для того, щоб збільшити можливість зачаття: у менструальному циклі є час найбільшого сприяння зачаттю дитини.

Що потрібно знати про менструальний цикл жінки

Знати про те, як «працює» менструальний цикл, повинна кожна жінка. Це дасть їй можливість управляти дітородінням, можливість народити заплановану дитину.

Менструальний цикл жінки має тривалість в середньому 28 днів, плюс-мінус декілька днів. Зазвичай він індивідуальний для кожної жінки.


Із серії *корисні програми* - Калькулятор вагітності: програма MyMummy

Відлік менструального циклу починається з першого дня менструації. Перші два тижні в яєчниках йде дозрівання фолікулів (бульбашок, в яких знаходяться яйцеклітини), в цей час найбільш активні жіночі статеві гормони естрогену, який утворюється в яєчниках і сприяє дозріванню яйцеклітини. Через 14-16 днів (при 28-денному менструальному циклі) фолікул розривається, і яйцеклітина вирушає в «вільне плавання»: вона потрапляє спочатку в черевну порожнину, а потім в маткову трубу, де повинна зустрітися із сперматозоїдом. Цей момент називається овуляцією, в нім найактивніше діють гормони гіпофіза (залози внутрішньої секреції, яка розташована в головному мозку). Під час овуляції можуть з'явитися незначні болі в нижній частині живота справа або зліва (залежно від того, де дозрів фолікул).

Після овуляції на місці фолікула, що лопнув, утворюється так зване жовте тіло, яке продукує інший жіночий статевий гормон - прогестерон і у меншій мірі естроген. Цей період продовжується, починаючи від овуляції до останнього дня циклу. Прогестерон готує слизисту оболонку порожнини матки до впровадження зародка; крім того, він гальмує дозрівання інших фолікулів, які могли б перешкодити розвитку даної вагітності. Але якщо вагітність не настає, то жовте тіло атрофується (зменшується в розмірах), на його місці залишається невеликий рубчик, рівень прогестерону падає і починається відторгнення слизистої оболонки порожнини матки, яке супроводиться менструальною кровотечею.

У який період менструального циклу зростає вірогідність зачаття

Вірогідність зачаття максимальна в період овуляції (розрахованої індивідуально за власним календарем), тобто приблизно за два тижні після початку менструального циклу. До моменту овуляції можна додати ще два дні, протягом яких яйцеклітина «подорожує» по маткових трубах (життєздатність яйцеклітини зберігається протягом доби, ще доба - поправка на неточність розрахунку моменту овуляції). Можливість зустрічі яйцеклітини із сперматозоїдом і зачаття дитини у цей момент дорівнює одному шансу з трьох.

У другу половину першого періоду (дозрівання яйцеклітини) також існує можливість зачаття, оскільки сперматозоїд, попавши в статеві шляхи жінки, залишається життєздатним від двох до шести днів і може дочекатися виходу яйцеклітини.

Після того, як з моменту овуляції проходить два дні, зачаття неможливе, оскільки яйцеклітина гине. Тому цей період називається фазою абсолютної стерильності (відносна стерильність перший тиждень менструального циклу).

Що таке планова вагітність

Акушери-гінекологи прагнуть прищепити жінці думку, що вагітність має бути плановою. Планова вагітність відрізняється від незапланованої тим, що жінка разом з чоловіком перед зачаттям проходить повне обстеження, при необхідності - лікування виявлених захворювань і осередків інфекції. У планове обстеження входить також консультація генетика. Це дуже важливо для здоров'я майбутньої дитини.

Для того, щоб розрахувати найбільш сприятливий для зачаття час (час овуляції плюс два дні), потрібно провести спеціальний розрахунок, проаналізувавши тривалість свого менструального циклу впродовж 6-12 місяців, не використовуючи при цьому гормональних контрацептивів.

Такий підрахунок підійде лише тим жінкам, які мають менструальний цикл, не дуже змінний за тривалістю. Якщо ж менструальний цикл кожного місяця значно міняється, то час овуляції вирахувати складніше.

Чи впливає на зачаття дитини дієта

Організм має бути готовим до запліднення, для цього йому необхідна достатня кількість енергії (адже прискоряться всі обмінні процеси), а це вуглеводи і краще, якщо вони потраплятимуть в організм у вигляді овочів і фруктів, які містять природні вітаміни і мікроелементи, що також беруть участь в обміні речовин. Основу білкової їжі повинні складати молочні продукти (сир, кисломолочні напої), в раціоні обов'язково має бути присутньою невелика кількість м'яса або риби - тваринні білки сприяють відновленню червоної крові, що також дуже важливо під час вагітності.

Не варто забувати, що всі шкідливі звички знижують можливість зачаття, оскільки негативно впливають на дозрівання і життєздатність яйцеклітини. Тому потрібно кинути палити, вживати спиртне і кофеїновмістні продукти (міцний чай, кава).

Період зачаття дуже важливий для майбутньої маляти, тому слід берегти своє здоров'я.

  • Тези: беременность консультация, планирование беременности, питание при беременности
  • Як завагітнити: відео

    Вагітність, погляд з середини: відео


    Використання матеріалів сайту без дозволу автора заборонено. admin Контакти