Femme
Все для i про жiнок


Як забути кохану людину

10.08.2011 | Рубрики:: Стосунки,

Любов не завжди відчуття вічне і взаємне. Як змиритися з тим, що ви розлучилися? Як забути коханого хлопця або кохану дівчину? Як впоратися з нерозділеним коханням. Що робити?

У одному фільмі підліток, переживаючи муки нерозділеного кохання, у відчаї запитував батька: «Що ж мені тепер робити?» І батько спокійно йому на це відповідав: «Страждати!» Це справедливо, тому що навряд чи можна уявити собі, що комусь доведеться кохати не страждаючи. Туга, сердечна смута, сум'яття відчуттів - все це переживає закохана людина.

як забути кохану людину

Любовні муки приносять нам душевний досвід, який ніщо не замінить. І якщо ви хочете відчувати кохання, то мають бути готові до сердечного болю. Але страждання теж бувають різні. Деколи вони не збагачують, а руйнують, перетворюючись на мазохістський комплекс. Людина вже не бачить нічого довкола, окрім власних страждань, вона упивається ними, отруюючи при цьому своє існування і життя близьких. Безплідні любовні переживання можуть позначитися на фізичному самопочутті. Фанатизм неподіленого кохання загрожує неврозом, головними болями непритомністю, зниженням імунітету. По твердженням сучасних психологів, пристрасне кохання можна прирівняти до таких захворювань, як алкоголізм і наркоманія. Та і лікарі старовини відносилися до цього з тривогою. Основоположник арабської медицини Абу Алі Ібн Сіна (Авіценна) стверджував: «Любов - захворювання на зразок мани, схоже на меланхолію. Ознаки його такі: очі у хворого запалі, сухі. Дихання часто уривається. Слухаючи любовні вірші, він горює і плаче, особливо при згадці про розлуку і розставання. У поведінці його немає порядку, пульс нерівний, абсолютно безладний». Отже, надмірна прихильність - це хвороба, від якої треба позбавлятися, аби вона не перейшла в хронічну форму і не створила умови для синдрому «нещасного кохання», коли за одним випадком слідує другий, третій, ситуація повторюється, а результат - розбиті надії, комплекс невдахи, який готовий винити в своїх бідах весь білий світ. Тому зупинимо руку, що вже «занесла фатальний кинджал», і постараємося розібратися: чи так вже непоправима ця трагедія? Виявляється, можливість лікування є, і ми пропонуємо вам «лікувальну програму», складену на основі психотерапевтичних рекомендацій, за допомогою якої можна пом'якшити удари неподіленого кохання, забути кохану людину і знов насолоджуватись життям.

Як забути коханого. Крок 1.

Перш за все, необхідно тверезо оцінити ваше відношення до партнера. Само по собі відчуття кохання страждань заподіяти не може. Але існують інші спонуки, що маскуються під кохання і викликають патологічну прихильність до того, хто вас знати не хоче. Це може бути незадоволене відчуття власності, зачеплена самолюбивість, боязнь залишитися одній чи одному, бажання жити чужим життям, низька самооцінка. І перша заповідь для тих, що бажають вилікуватися свідчить: перестаньте звинувачувати у всьому інших, ніхто вам нічого не винен, і ви нікому нічого не повинні. Майте мужність признатися собі в своїх недоліках і спрямуйте зусилля на те, аби їх здолати, адже якщо страждаєте ви - значить, тут приховані якісь ваші проблеми.

як забути кохану людину

Девіз першого етапу: «З багатьох троянд - крапля масла, з багатьох мук - крапля мудрості».

Як забути коханого. Крок 2

Візьміть два аркуші паперу. На одному з них детально опишіть історію вашого кохання і муки, що послідували за ним та неприємності. Внизу сім разів напишіть фразу: «Це в моєму житті було». Порвіть і викиньте цей аркуш. Таким чином ви відмежували себе від свого нещасного кохання. На другому аркуші опишіть результати ваших роздумів, які, сподіваюся, виникли після першого етапу боротьби за свою особу. Яких якостей вам не вистачає, аби бути сильною і самодостатньою людиною, які ваші недоліки і слабкості, що викликають за фатальну прихильність? Цей аркуш збережіть до кінця лікування і позначайте на нім плюсами, що вам вдалося здолати або виробити в собі. Це вимагає великого терпіння і праці, але, як сказав американський письменник Карлос Кастанеда, «ми або робимо себе жалюгідним, або ми робимо себе сильним. Величина зусиль одна і та ж».

Як забути коханого. Крок 3

Самокопанням ви вже «насолодилися», тепер ваша мета - залікувати рани. Вранці не залежуйтеся в ліжку, якщо мучать неприємні думки. Якщо ж думки приємні і вам добре - поваляйтеся з цікавою книжкою, кішкою і шоколадкою. Лягати спати треба рівно в 23.00 щодня. На ніч пийте заспокійливий чай з коренем валеріани і пустирником (у аптеках він продається під назвою «Заспокійливий збір»). Жодних снодійних пігулок не приймайте. Відмовітеся від телефонних розмов, що висушують душу, особливо вечорами. Більше читайте, але прагніть уникати жалісних романів і віршів. Дуже добре діють на поранене серце книги про подорожі, подолання труднощів, силу духу. Література має вражаюче цілющу силу. Наприклад, в одному романі Олександра Дюма доктор радить нещасному графові де Бюссі, доведеному коханням до лихоманки: «Лягайте в ліжко і накажіть читати вам яку-небудь чудову книгу, в якій можна почерпнути хороший приклад і нові сили».

як забути кохану людину

Налягайте на навчання, роботу. Ви повинні блищати, досягати успіхів і купатися в променях слави, пишатися своїми досягненнями. Допомагайте своєму сімейству в домашніх справах - хай і тут вами всі захоплюються і хвалять вас. При цьому мінімум уваги на того, кого ви бажаєте викинути з серця, прагніть уникати зустрічей з ним, розмов з ним і про нього, змиріться з цією втратою. І пам'ятаєте, що це кохання не останнє.

Девіз третього етапу: «Ні дня без маленької радості». Навчіться радувати себе самостійно, не нудьгуйте наодинці з собою. Пийте чай з м'ятою, листям малини, квітами бузини, пелюстками троянди. Прагніть не користуватися парфумами - синтетичні запахи погано впливають на нервову систему, краще використовувати ароматичні масла, які заспокійливо діють на психіку. На ніч надушіть постільну білизну трояндовою або ялицевою олією.

Як забути коханого. Крок 4.

Переконайте себе в тому, що ваші любовні переживання не лише грішні, але і смішні.

Уявіть собі свою безсмертну душу як маленьку, добру, мудру, але беззахисну перед вами істоту. Безплідними стражданнями ви мучите її, мучитесь самі, заподіюєте біль невинному.

Ви ніколи не замислювалися, як виглядає з боку ваша образа? Ця ситуація дуже дотепно відображена В.Ерофєєвим в поемі «Москва - Петушки»: «Обійдуся! Місяць погуляю і під поїзд кинуся! А потім піду в монастир і схиму прийму! Ти прийдеш пробачення до мене просити, а я вийду у всьому чорному, приваблива така, і тобі всю морду подряпаю власною своєю дулею!» Візьміть до відома, що бути "страждальниками" могли собі дозволити лише класики світової літератури, що передавали свої відчуття у вигляді витончених форм, а пересічна людина, навіть щиро ображена, виглядає непрезентабельно. Слідуйте девізу: «Жалість до самого собі не уживається з силою».

Як забути коханого. Крок 5

Не ставте любовну невдачу в центр вашого життя. «Нещастя виникає з неправильних розрахунків», - говорив Бертольт Брехт, а він знав, що говорив. Свої помилки ви знайшли і усвідомили ще на перших етапах лікування і більше їх не повторите. Тому привчайте себе до думки, що ваша трагедія лише укол вакцини, щеплення, яке захистить вас від невдач в майбутньому. Не треба створювати собі певний ідеал - це марно. Мрійте про наступне кохання як про щось світле, хвилююче, але не пов'язуйте його з конкретною людиною. Доля грає з нами в дивні ігри - можливо, завтра ви зустрінете його, але, вся занурена в безрадісне минуле, будете не готові до цього. Образливо, якщо доля, постукавши до вас в двері, вирішить, що вас немає удома.

як забути кохану людинуЯк забути коханого. Спеціальні вправи. Поради психологівСпеціальні дії, які необхідні протягом всіх п'яти психологічних етапів лікування:

«Друге народження»

Кожен ранок необхідно проводити дуже просту процедуру:

налийте повне відро (або невеликий таз) холодної води, опустите пальці правої руки у воду і покрутіть її за годинниковою стрілкою, аби вийшов вир. При цьому промовляйте: «Чиста водиця, змий з мене гнів і прихильності, допоможи мені заново народитися!» Повторивши цю маніпуляцію шість разів, вилийте воду прямо собі на голову. Коли потік холодної води обрушиться на голову, посміхніться, постарайтеся засміятися, можете завищати, але емоції мають бути позитивними. Уявіть, що ви народилися заново, чиста як немовля, без гнітючих думок і горя. На ніч треба приймати контрастний душ (чергуйте теплу і прохолодну воду), теплі ванни для рук і ніг.

«Відпалювання зв'язку»

Сходіть в церкву і купіть свічку, краще червону. Запаліть і, тримаючи обома руками, розташуєте її так, щоб полум'я було на рівні колін. Повільно ведіть свічку вгору по середній лінії тіла. У тих місцях, де полум'я тріскотітиме, потримайте подовше. При цьому викличте перед уявним поглядом колись коханий образ і скажіть: «Я позбавляюся від зв'язку з тобою, я хочу бути вільна від тебе. Пробач і відпусти». Коли полум'я свічки опиниться на рівні лоба, погасіть свічку. Цей ритуал допомагає позбавитися від нав'язливих спогадів і снів.

«Скидання тягара з душі»

Ляжте на спину, зігніть праву руку в лікті. Поставте кисть в таке положення, аби пальці дивилися вперед. Стискуйте пальці так, як ніби ви тримаєтеся за ручку дверей. Рухайте рукою круговими рухами, що нагадують штовхання педалі, прикріпленої до колеса. Штовхайте і тягніть уявний тягар до тих пір, поки не втомиться рука. Таким чином ви виштовхуєте негативну енергію, що накопичилася, зі свого тіла. Це вправу краще виконувати в затемненій кімнаті, наодинці.

«Провітрювання серця»

Це вправу краще робити увечері. Сядьте обличчям до вікна. Натріть середину грудей, передню поверхню шиї, лоб і долоні лавандовим або ялицевим маслом. Зосередьте увагу на області серця. Уявіть, що в грудях у вас - отвір, ви відчуваєте тупий біль в цьому місці і паління усередині. Вдихніть, а при видиху постарайтеся уявити, ніби повітря виходить через цей отвір в грудях і з нього виривається щось темне, на зразок диму. З кожним видихом темного стає менше, біль в грудях стихає і з'являється відчуття приємного холодку. Коли ви відчуєте «протяг в грудях» - це означає, що всі гнітючі відчуття, якими ви отруювали собі серце, пішли. Погляньте у вікно на темне небо, на вогники вікон - і відчуйте любов до всього живого, таку безмежну, неначе вона теплим в'язким маслом тече по вашому тілу, приносячи радість, спокій і бажання обійняти весь світ. Під час цієї вправи можна включити тиху музику.

як забути кохану людину

Експрес-метод

Використовуйте спеціальну староіндійську вправу пальців - мудра. Для нашої з вами мети підійде мудра «сходи небесного храму»: кінчики пальців лівої руки притискаються між кінчиками пальців правої руки (пальці правої руки завжди внизу). Мізинці обох рук вільні, випрямлені, обернені догори. Потримайте руки в такому положенні 1-2 хвилини, і вам відразу стане легко.

Хотілося б, аби ця не цілком звичайна «лікувальна програма» дійсно допомогла вам здолати таку серйозну недугу, як нещасне кохання, і ви змогли б забути свою кохану людину.

Підготовано по зовнішнім джерелам

  • Тези: консультация психолога, психолог онлайн, женские тренинги, любовь, отношения, как выйти замуж

  • Використання матеріалів сайту без дозволу автора заборонено. admin Контакти