Femme
Все для i про жiнок


Як визначити овуляцію: це повинна знати кожна жінка

06.02.2012 | Рубрики:: Вагітність та материнство,

Як визначити овуляцію Визначати момент овуляції дуже важливо для кожної жінки. Це необхідно і для того, щоб зачати дитину, і для запобігання небажаній вагітності. Саме тому всі жінки повинні знати фази менструального циклу і вміти самостійно визначати час овуляції.

Овуляція доводиться на середину менструального циклу - це час виходу доспілої яйцеклітини з яєчника. А точна дата овуляції потрібна тому, що яйцеклітина живе всього одну добу і саме в цю добу найбільш вирогідне її запліднення. Тому жінкам, які хочуть завагітніти, статевий контакт необхідний саме в цю добу. Але завагітніти можна і після статевого контакту, який стався за декілька днів до овуляції (зазвичай за 3 дні), оскільки сперматозоїд живе довше за яйцеклітину.

Якщо овуляція використовується для розрахунку часу безпечного сексу, то потрібно знати, що час абсолютної безпеки (абсолютної стерильності) настає через дві доби після овуляції (друга доба - поправка на помилку в даті овуляції) і триває до першого дня наступної менструації. Відносна стерильність - це перша половина менструального циклу мінус три дні, оскільки яйцеклітина ось-ось з'явиться, і немає гарантії в цілковитій безпеці сексу. Отже які способі існують для визначення, як вирахувати овуляцію?

Календар овуляції

Акушери-гінекологи рекомендують для того аби вирахувати овуляцію вести спеціальний календар, який так і називається, - «календар овуляції». Орієнтуватися за таким календарем можна буде лише через півроку - рік після початку його ведення. У календарі зазначається дата початку менструального циклу (перший день менструації), дата кінця менструального циклу (перший день подальшої менструації) і дата овуляції. Деякі жінки відчувають овуляцію у вигляді короткочасних болів внизу живота, інші ж її зовсім ніяк не відчувають. В такому разі орієнтуватися можна на середину місяця, вираховуючи дату овуляції іншими способами. як вирахувати овуляціюНаприклад, якщо менструальний цикл дорівнює 28 дням, то овуляція станеться на 14 - 15 день. Після того, як календар овуляції ведеться протягом півроку-рік проводиться аналіз. Уточнюється, наскільки регулярно протікає менструальний цикл, чи завжди в один і той же день менструального циклу настає овуляція, як довго триває менструація і чи однаковий об'єм крові втрачається кожного разу, болісність менструацій. Календар може стати хорошою підмогою для жінки при регулярному менструальному циклі, коли овуляція настає в строго певні дні. Якщо ж менструальний цикл нерегулярний, овуляцію краще визначати іншими способами.

Спосіб виміру базальної температури

Наприклад, спосіб виміру базальної температури можна використовувати, як самостійно, так і для ведення календаря овуляції. Базальна температура вимірюється в прямій кишці щодня протягом декількох днів в середині менструального циклу. Вимірюють її ранком, після сну, який повинен продовжуватися не менше п'яти годин, до того, як жінка встала з ліжка і записують. Ознакою овуляції є підйом базальної температури не менше, чим на 0,6С. Підвищена температура залишається на всю другу половину менструального циклу. Але у деяких жінок в день овуляції температура навпроти, знижується і підвищується наступного дня. Всі ці нюанси неможливо взнати за один місяць, базальну температуру визначають в перебіг не менше трьох менструальних циклів.

У момент овуляції у жінки з'являються слизисті виділення, рясніші, ніж зазвичай - це також є однією з ознак овуляції. Але кількість виділень у кожної жінки різне, тому невеликі зміни можна і не відмітити. Ще однією ознакою овуляції є підвищена сексуальність жінки під час овуляції.

Існує також метод кристалізації слини, коли під дією гормонів слина жінки в день овуляції кристалізується на склі у вигляді листка папороті, яка видно під мікроскопом.

Тести для визначення овуляції

Випускаються і спеціальні тест-смужки для визначення овуляції, їх можна придбати в аптеці. За допомогою тестів-смужок проводять визначення різкого підвищення лютеїнізуючого гормону гіпофізу в сечі за 1 - 2 доби до овуляції.

Як визначити овуляцію Але найнадійнішим методом визначення овуляції є ультразвукове дослідження. При цьому спостерігають за змінами, що відбуваються у фолікулах, в яких дозріває яйцеклітина. Перед овуляцією з'являється фолікул більшого розміру (не менше 18 мм), чим інші, а після овуляції він зникає і на його місці видно поглиблення, де надалі формується жовте тіло.

Якщо менструальний цикл регулярний, то ультразвукове дослідження проводять за три дні до передбачуваної овуляції і через день після овуляції. При нерегулярному циклі дослідження проводиться кожні три дні, починаючи з 10-го дня циклу. Можна також приблизно розрахувати дату овуляції по діаметру фолікула, в якому знаходиться дозріваюча яйцеклітина, оскільки це фолікул зростає із швидкістю 2 мм в добу.

Дату овуляції потрібно знати кожній жінці.

  • Тези: беременность консультация, планирование беременности, питание при беременности
  • Як визначити овуляцію: відео


    Використання матеріалів сайту без дозволу автора заборонено. admin Контакти