Femme
Все для i про жiнок


Як покращити зір - правильне харчування для покращення зору

28.08.2011 | Рубрики:: Краса та здоров'я,

Як покращити зір
Як покращити зір
Як покращити зір
Як покращити зір
Як покращити зір
Як покращити зір
"Очі - надійніші свідки, чим вуха", - відмітив свого часу античний філософ Геракліт Єфесський.
І, дійсно, за допомогою очей ми орієнтуємося в просторі, сприймаємо форму і колір предметів і бачимо їх на різній відстані; 90% всій інформації отримуємо саме очима.
Підтримувати хороший зір і попереджати багато очних захворювань - завдання актуальне. Але як це зробити у сучасному світі? Дуже складно, хоч би тому, що наша робота, як правило, немислима без постійного контакту з комп'ютером, а значить - як із загальним перенапруженням, так і із стомленням очей. А ще є і спадкова схильність, і травми, падіння, які також можуть вплинути на зорові можливості. І вікові особливості...
В світі зараз налічується більше 45 мільйонів сліпих і понад 135 мільйонів слабозрячих.

Про користь правильного харчування розповідають лікарі-офтальмологи.

 • Який рівень очних хвороб в типових мегаполісах (на прикладі СПТ)?

  У дорослих від 32 до 52 % всіх захворювань складають макулярні зміни і дегенерація сітківки; 13-21%, - міопія і її ускладнення; від 7 до 9% - атрофія зорового нерва (це захворювання може привести до зниженням і навіть втрати зору). А глаукома знаходиться на четвертому місці.
  У дітей свої особливості: 47% мають аномалії рефракції, а значить відхилення в заломлюючій здатності ока, 17% - запалення і дегенерацію сітківки, 2% - природжені захворювання, 1,2% - травми, 0,3% - новоутворення і 0,06% - туберкульоз ока.
  Особливо негативно впливає на зір нікотин: спочатку він розширює судини, а потім звужує, порушуючи живлення ока. А це може привести і до ішемії сітківки, коли зменшується кровопостачання органу, і дегенерації сітківки.
  Виникненню очних захворювань сприяють і забрудненість повітря, і неправильне харчування.

 • Що ж корисно їсти людям, що мають очні захворювання?

  Принципи харчування можна умовно виділити дві великі групи. Перша визначається як загальне харчування, направлене на те, аби організм був здоровий в цілому. Найбільш важливим є зміцнення імунітету, скажімо, за допомогою препаратів, що містять всі необхідні мікроелементи, такі як K, Na, і групи вітамінів А, В, С, D і так далі. Тобто йдеться про комплексне, якісне харчування, збалансоване.
  А ось друга група - це харчування для пацієнтів з певною очною патологією. Спочатку пацієнт здає аналізи, один з яких - біохімічний аналіз крові. А потім йому призначають спеціальну дієту.
  Рекомендуються перед операцією і після операції дієти, які б не викликали запори, бажано їсти овочі, наприклад, буряк. Дуже корисний чорнослив. Це звичайні продукти, доступні кожній людині.

 • Які особливості харчування літніх людей?

  В дуже людей після 60-ти розвивається макулодістрофия, знижується центральний зір. І як правило, до цього віку у пацієнтів дуже часто виявляється атеросклероз судин головного мозку, розвиток якого триває роками...Порушуються багато функцій центральної нервової системи, погіршуються пам'ять і зір. Повністю від атеросклерозу позбавитися неможливо, але можна зупинити або попередити перебіг цього захворювання. А цьому сприяє правильне харчування. Існує спеціальна дієта антихолестерину. Її принцип такий: тваринних жирів - якомога менше, рослинних жирів - якомога більше. Крім того, необхідно виключити потрапляння нікотину в організм.

 • Як харчуватися дітям, страждаючим очними захворюваннями?

  У дітей часто зустрічається короткозорість (міопія). Це аномалія рефракції ока, при якій очне яблуко збільшується в передньо-задньому напрямі. В результаті через перерозтяжку оболонок порушується кровопостачання заднього відділу ока. А це вже може привести навіть до повної втрати зору.
  Вважається, що дітям з короткозорістю потрібно давати сир: лише у сирі містяться речовини, які укріплюють очі і не дають перерозтягуватись очним яблукам і сітківці.
  Прогрес міопії інколи пов'язаний з акселерацією, коли дитина росте швидше, ніж очні яблука. У даній ситуації харчування має свої особливості: по-перше, дітям обов'язково призначається кальцій для зміцнення кісток; по-друге, рекомендуються препарати з вмістом вітаміну С, такі як лимон, журавлина. Для підвищення гостроти зору необхідні фрукти і овочі, дуже корисні чорниця і морква, вони сприяють покращенню зорових функцій. Іншими словами, необхідно все, що містить вітаміни групи А, Е, бета-каротин.

 • Що корисно для профілактики захворювань очей для здорової людини?

  Вітаміни і мікроелементи. Якщо імунітет хороший і стресів особливо немає, то, напевно, людина ніколи і не захворіє. Ми можемо рекомендувати всілякі біодобавки, препарати, що містять вітаміни і мікроелементи.

 • Чи ефективні біологічно активні добавки?

  Препарати, що містять чорницю і цинк, що дуже корисні для очей. Хоча, якщо дозволяють засоби, краще купити свіжі фрукти і овочі, чим якісь добавки.

  Харчування може стати хорошим профілактичним засобом в боротьбі з очними захворюваннями. Але воно має бути правильним. І тут від людини потрібні зусилля, частенько великі. Навіть самі кращі лікарі зможуть лише направити пацієнта до здорового способу життя. А чи буде людина слідувати їх рекомендаціям, залежить вже від нього самого.

 • Наші очі - незрівнянний зоровий аналізатор, дуже складна і важлива система. Це найкраще джерело інформації. Уявіть, як важко одного дня позбутися того, що дає вам можливість відчувати насичене і багате фарбами життя.

  Вправи для покращення зору, відео

  )

  Використання матеріалів сайту без дозволу автора заборонено. admin Контакти