Femme
Все для i про жiнок


Як подолати страх ?

14.09.2011 | Рубрики:: Стосунки,

Страх і жах - близькі родичі. Паніка і нав'язливі думки, що лізуть в голову, - похідні від цих негативних емоцій. Охоплена ними, людина втрачає контроль над собою, стає уразливою. Такий стан вимагає величезних витрат енергії, в результаті - глибоке виснаження сил, знемога, що відбивається на загальному стані здоров'я. Можливими наслідками страху можуть стати неврози, судоми, напруга в кінцівках, нудота, блювота, діарея, гіпертонія. Як позбавитися від страху?

Природа страху

Страх переслідує людину з найранішого дитинства, природа його міняється у міру дорослішання. Колись люди боялися бісів, домових, лісовиків, зараз - прибульців з космосу, зомбі. Страх - захисна реакція людини на все невідоме, нез'ясовне. Як тільки знаходиться відповідь на природну загадку, людина перестає боятися. Страх перед невідомим, страх смерті, страх перед ворогом, багаточисельні фобії - це різні обличчя однієї і тієї ж негативної емоції - страху.

як подолати страх

У всіх людей є віруси свідомості - віруси страху, кожен сам вирішує, як з ними поступити. Хтось легко піддається страху і з часом стає хворобливим невротиком, що боїться возового скрипу. Хтось уміло ставить заслін і героїчно долає липкий страх, що заповзає в душу. Не лише свідомість, все наше тіло бурхливо реагує на небезпеку: підвищується тиск, частішає серцебиття, холодіють або потіють кінцівці, починається мимовільне сечовипускання або розлад кишечника, відчувається брак повітря. Якщо в такому стані перебувати тривалий час, організм може отримати серйозну травму, стрес перетвориться на хронічну хворобу, повільно руйнуючи всі органи.

Методи позбавлення від страху

Американський психолог Уїльям Джеймс припустив, що наші емоції народжуються не в глибинах мозку, а на периферії організму. Згідно його гіпотезі, дії зовнішнього середовища викликають певну реакцію у внутрішньому стані організму, лише потім мозок генерує певну емоцію. Простіше кажучи, ми відчуваємо радість тому, що сміємося, сумуємо тому, що плачемо, і боїмося тому, що страшно.

Така заява здається абсурдною, а гіпотеза - перевертишем звичної картини світу. Проте є в ній зворотна сторона: варто провести простенький експеримент, аби зрозуміти, як працює наш організм. Спочатку потрібно посміхнутися або весело розсміятися і в той же момент подумати про щось страшне. Оцінка стану сильно здивує: емоція страху погаситься радістю, дві протилежні емоції нейтралізуються, врівноважуючи одна одну. Сміятися, проте, вже не захочеться, але один з методів в боротьбі із страхом буде в скарбничці способів.

Найдієвіший спосіб позбавлення від страхів - зробити те, чого боїшся. Звичка діяти не дивлячись ні на що - звичка успішних людей. З нею ніхто не народжується, тепличних умов для її придбання ніхто не створює. Лише сама людина може замотивувати себе на виконання якогось серйозного кроку. «Мені страшно, але я зроблю це!» - з такої фрази можна почати перший крок. Зволікання буде «на руку» страху. Перемога над собою, над своїми тривогами і страхами завжди веде до одужання.

Інший спосіб позбавлення від нав'язливого страху - оцінка гіршого варіанту можливого результату справи. Що станеться, якщо події почнуть розвиватися по несприятливому сценарію? Потрібно лише розробити запасний план дій і страх невідомості миттєво розчиниться. Якщо гірший варіант веде до катастрофи, пора перетворювати страх на союзника, адже не даремно він даний нам природою, страх - потужна захисна емоція, що запобігає краху. Головне, вірно розставити пріоритети і постаратися об'єктивно оцінити ситуацію.

Найдієвіші способи боротьби із страхом - тренування відваги, навику подолання, звички діяти. Багато бойових мистецтв засновано на принципах концентрації сили і уваги, страху там не місце. Медитації і молитви можуть розвинути високу духовність і мудрість, психологічну стійкість до сприйняття світу. Сам по собі навколишній світ нейтральний, ми самі розфарбовуємо його у власні фарби позитиву або смутку, страху або радості.

як подолати страх

В страху очі великі

У братів Вайнерів (Аркадій і Георгій) є детективна повість «Ліки проти страху», по мотивах якої в 1978 році на Свердловській кіностудії був знятий однойменний фільм. Головна думка роботи звучить так: «Ми всі схильні до цієї хвороби - природна реакція наших далеких предків на навколишній світ, таємничий, небезпечний, незрозумілий! Ми несемо її в своїх генах. Але одні воюють із страхом все життя і перемагають, а інші здаються йому - відразу або поступово. Людство безмежно прекрасне і мудре, і заважає йому бути щасливим лише одне - страх».

«На сміливого собака гавкає, а боязкого рве», «На всяку біду страху не напасешся», «Страх - перший помічник ворога» - прислів'їв і приказок про страх велика кількість в будь-якому народному фольклорі. З цим невидимим «звіром» людина бореться завжди, переможцем стає той, хто уміє перетворити тваринний страх на свого союзника.

  • Тези: любовь, отношения, тренинг как выйти замуж, как построить отношения, тренинги по психологии

  • Використання матеріалів сайту без дозволу автора заборонено. admin Контакти