Femme
Все для i про жiнок


Як назвати хлопчика: імена хлопчиків

15.02.2012 | Рубрики:: Вагітність та материнство,

як назвати хлопчикаСпрадавна до вибору імені для хлопчика підходили серйозно і грунтовно. Хлопчик повинен був вирости сильним, сміливим і спритним чоловіком, який без зусиль впорається з роллю удачливого мисливця, хороброго воїна і відважного захисника сім'ї. Тому і імена-прізвиська для хлопчиків покликані були підкреслити мужність і силу, це було основним моментом у виборі імені.

У наш час, вибираючи ім'я для хлопчика, потрібно пам'ятати про те, що коли-небудь він стане батьком. Отже, необхідно підібрати таке ім'я, з якого вийде красиве і нескладне для вимови по батькові. Деякі батьки вважають за краще давати дітям нетипові для нашої національності імена. Перш ніж застосувати свою яскраву креативність при назві сина, варто подумати про майбутніх внуків - як буде їм з по батькові «Джоновіч», «Ангеловна» або «Карлосовна»?

Багато психологів не рекомендують називати хлопчиків іменами батьків. По-перше, це не завжди благозвучно і легко для вимови. Адже не даремно Олександра Олександровича часто звуть Сан Саничем, цілком можливо, це не радуватиме носія імені. Психологи стверджують також, що хлопчики, що носять ім'я батька, часто ростуть неврівноваженими, капризними та дратівливими.

Подібне поєднання імені-по батькові багатьом представляється всього лише результатом відсутності у батьків уяви. Втім, якщо дуже хочеться дати синові ім'я батька - не варто відмовляти собі в цьому. Адже те, яким виросте дитя, лише в дуже малій мірі залежить від імені.

Не рекомендується називати хлопчика жіночо-чоловічим ім'ям в разі, якщо особливість прізвища не дозволяє визначити статеву приналежність. Наприклад, поєднання імені і прізвища Саша Чорний не викликає сумнівів в тому, що належить воно чоловікові. Це ж відноситься і до варіантів типу Валя Іванов, Женя Некрасов, Валера Рочев. А ось в таких поєднаннях, як Саша Мітчелл, Валя Кац, Женя Маркевич статева приналежність не виражена. Хлопчиків це часто бентежить і, ставши дорослими, вони незрідка міняють ім'я або, одружившись, беруть прізвище дружини.

Варто пам'ятати про те, що хлопчиська дуже люблять пустувати. Забіяки часто дають один одному прізвиська, незрідка досить образливі. Навіть якщо колектив, в якому виховуватиметься і вчитиметься дитя, виявиться вельми дружним і згуртованим, поява прізвиськ цілком можлива. Батькам потрібно переконатися, що різні зменшувальні варіанти вподобаного імені не несуть в собі негативного значення і не можуть трактуватися двозначно.

як назвати хлопчикаВарто ознайомитися з етимологією і значенням імені. Воно може мати такий сенс, про який ми навіть не здогадуємося, та і походження імені може засмутити. Так, наприклад, багато хто вважає, що ім'я хлопчика Богдан є християнським, оскільки буквально означає «Богом даний». Але є і думка, що Богдан - це язичеське ім'я, і Бог, збережений в імені, не має жодного відношення до Ісуса. Також багато хто упевнений, що такі традиційні імена, як Марія і Іван, є споконвічно славянськими, а насправді це імена з єврейським корінням.

Вибираючи ім'я хлопчикові, варто віддати перевагу тому варіанту, при якому можливе використання як дорослої брутальной форми, так і м'якої дитячої. Психологи рекомендують називати грубого і суворого хлопчика лише зменшувально-пестливими іменами - це зробить його характер м'якшим. Наприклад, Максим може бути Максіком, Масіком, Масею, Максимушкою. Якщо дитя, навпаки, дуже боязке, сором'язливе, м'яке і слабке, краще використовувати жорсткішу, мужнішу форму імені. Максима в цьому випадку варто називати Максом.

Грамотний вибір імені для хлопчика дозволить розвинути в дитяті ті або інші якості. Тверді, жорсткі чоловічі імена сприяють формуванню у хлопчика сильного і упертого характеру. Приклади таких імен: Дмитро, Ігор, Григорій, Єгор, Гліб, Богдан, Георгій. У цих іменах переважають дзвінкі парні приголосні о у поєднанні із звуком [Р].

Спокійним і поступливим характером відрізняються люди з м'якими іменами - серед них Михайло, Олексій, Ілля, Віталій, Мирослав, Веніамін і тому подібне У таких іменах переважають явні і сонорні (р, л, м, н, й - особливо [Л]). Нейтральні імена носять люди урівноважені і в міру наполегливі. Нейтральними можна вважати ті імена, які не можна однозначно віднести ні до твердих, ні до м'яких. Наприклад, Роман, Андрій, Павло, Аркадій.

Можливо, фонетична будова слова має велике значення, але багато психологів рекомендують приділяти увагу набору асоціацій, яке несе ім'я хлопчика. Вони не заперечують, що ім'я може мати вплив на розвиток особи дитини, але цей вплив стає можливим не за рахунок звучання імені, а за рахунок асоціацій, які воно викликає.

як назвати хлопчикаЯкщо кого-небудь попросити скласти психологічний портрет абсолютно не знайомої людини лише на підставі його імені, то можна не сумніватися - завдання буде виконано. А це означає, що з кожним з імен у нас зв'язана якась асоціація, що часто навіть не усвідомлюється.

Так, у росіян ім'я Олександр асоціюється з великими людьми, тому Олександрам часто приписується маса позитивних якостей. Володимир оцінюється більшістю як людина владна, хитра, тверда і сильна. Можливо, це викликано легко прочитуваним значенням імені (володіє світом).

Михайло у багатьох асоціюється з ведмедем, тому йому приписуються відповідні якості - незграбність, консервативність, простота, працьовитість. Саме асоціативне сприйняття імені, як стверджують психологи, в результаті робить вплив на характер і долю - адже від того, як сприймає себе сама людина і яким бачать її інші, багато в чому залежить розвиток її особи. Таким чином, батьки можуть попросити близьких і знайомих людей намалювати словесний психологічний портрет людини з тим або іншим ім'ям. Якщо загалом і в цілому портрет вийде вельми симпатичним, значить потрібне ім'я для хлопчика знайдено! Якщо при цьому серце підказує "підходить - беремо!", можна більше не сумніватися в тому, як назвати хлопчика.

Як назвати дитину: відео


Використання матеріалів сайту без дозволу автора заборонено. admin Контакти