Femme
Все для i про жiнок


Як навчитись читати по губах

03.11.2013 | Рубрики:: Стосунки,

Як навчитись читати по губах З давніх часів шпигуни виучувалися навику читання по губах, аби навіть при мінімальній чутності зрозуміти плани противника. Сьогодні навчиться читати по губах можна і не займаючись шпигунством. Люди виучуються цьому навику, аби використовувати його в особистих цілях. Наприклад, бути схожим на улюбленого героя з фільму про секретних агентів. Аби виучитися цьому навику самостійно, потрібно тренувати увагу і зосередженість, вивчити етапи артикуляції звуків (як утворюється звук) і мати хоч трішки таланту.

Як навчитись читати по губах

Вироблення навику можна проводити де завгодно і за допомогою будь-якого способу , який більше сподобається:
  1. Сходити на заняття до сурдопедагогу. Хоча вони спеціалізуються на заняттях з дітьми, в яких порушений слух. На заняттях можна навчитися прочитувати з губ звуки, вивчити сурдотехніку та інше.

  2. Стеження за людьми. Цей спосіб підійде абсолютно для будь-якого місця: парку, кафе, інституту, квартири. Потрібно вибрати об'єкт для тренувань і, не залучаючи до себе уваги, спостерігати за рухом його губ, мімікою і жестикуляцією.

  3. За допомогою телевізора. Для початку навчання можна включити фільм, який ви вже бачили, і відключити звук. Необхідно стежити за рухом губ героїв і намагатися зрозуміти, про що вони говорять. Спочатку допомагатимуть фрази, які запам'яталися від попередніх переглядів. Потім можна включити зовсім незнайомий фільм і спробувати читати по губах нові діалоги. Для перевірки правильності можна вибрати фільми з субтитрами.

  4. Дзеркальний метод. Займатися освоєнням нового навику можна і за допомогою дзеркала. Потрібно встати навпроти і говорити спочатку просто окремі слова, потім можна тренуватися на цілих реченнях. Важливо у цей момент стежити за своїми губами і намагатися запам'ятати як рухаються губи при утворенні нового звуку.

  5. Разом з партнером. Попросіть кого-небудь з родичів або друзів допомогти вам навчитися читати по губах. Практичні заняття з партнером допоможуть дуже швидко освоїти новий навик. Хай партнер губами промовляє слова, не видаючи звуків, а ви намайтесь читати по його губах сказане..

Що додатково потрібно знати тому, хто бажає навчитися читати по губах?

Артикуляція

Під артикуляцією мається на увазі положення органів, необхідних для утворення певного звуку. Людині, що бажає навчитися читати по губах, необхідно розрізняти етапи артикуляції: підготовка до вимовляння звуку, саме вимовляння і завершення вимовляння (він також є переходом до утворення нового звуку). Це потрібно для того, щоб під час практики легко розрізняти положення губ при утворенні слів.

Розрізняти видимі і невидимі звуки

Видимими вважаються ті звуки, під час вимови яких губи набувають певного чіткого положення. Невидимі ж ті звуки, які складно визначити з першого разу, оскільки при вимові деяких букв губи мають практично однакове положення. До таких букв відносяться: «М»-«П»-«Б»; «В»-«Ф»; «Ж»-«Ш», «Ч»-«Щ»; «А»-«Я»; «У»-«Ю»; «О»-«Е». З цих букв можна складати склади, які будуть видимі. Аби навчитися читати по губах, потрібно добре розрізняти ці звуки. Краще потренуватися запам'ятовувати їх, використовуючи метод з дзеркалом.Азбука жестів: 33 відеоурока

Використання матеріалів сайту без дозволу автора заборонено. admin Контакти