Femme
Все для i про жiнок


Штучне запліднення - можливість мати повноцінну сім'ю

06.02.2012 | Рубрики:: Вагітність та материнство,

В даний час завести дитину сповна реально навіть при повному безплідді: існують методи штучного запліднення, коли завагітніти може жінка з нефункціонуючими яєчниками. Це складні методи, але «гра вартує свічок» - все одно яким способом з'явиться на світ маля, головне, що він буде ваш, коханий.

Штучне запліднення

Які способи штучного запліднення існують на сьогоднішній день

В даний час існують наступні способи штучного запліднення:
-внутрішньоматкова інсемінація спермою чоловіка (ІСМ);
-внутрішньоматкова інсемінація спермою донора (ІСД);
-інтратубарне перенесення гамет (ГІФТ);
-інтратубарне перенесення зігот (ЗІФТ);
-метод екстракорпорального запліднення (АЧ);
-метод екстракорпорального запліднення з використанням донорської яйцеклітини (АЧ ОД);
-метод внутрішньошньоплазматичної ін'єкції сперматозоїда (ІКСИ).

Кожен з перерахованих методів має свої показання і протипоказання, але загалом, сучасній жінці є з чого вибирати.

Внутрішньоматкова інсемінація спермою чоловіка або донора

Внутрішньоматкова інсемінація спермою чоловіка (ІСМ) виробляється при зниженні запліднюючої здатності сперми чоловіка, або у тому випадку, коли встановлено, що вагітності заважає слиз в області шийки матки, яка ушкоджує сперматозоїдів. Перед процедурою дружини повністю обстежуються: жінка має бути здорова, а у чоловіка в спермі мають бути сперматозоїди. Після узяття сперми проводиться її збагачення за допомогою спеціальних методик і лише після цього сперма вводиться безпосередньо в порожнину матки жінки, минувши шийку. Приблизно чверть жінок вагітніють.

Але бувають випадки і абсолютного чоловічого безпліддя, коли сперма чоловіка не містить життєздатних сперматозоїдів. У таких випадках (з відома обох подружжя) вводиться донорська сперма, а процедура називається ІСД. При ІСД вагітність настає частіше, ніж при ІСМ, приблизно в половині випадків.

Інтратубарне перенесення гамет і зигот

Інтратубарне перенесення гамет або ГІФТ (GIFT-gamete intrafallopian transfer) - це метод, при якому спочатку за допомогою пункції (проколу) отримують фолікули яйцеклітини, які знаходяться в яєчнику, сполучають їх в пробірці із сперматозоїдами і за допомогою спеціального апарату лапароскопа переносять в маткові труби (інколи замість лапароскопії проводиться прокол під контролем ультразвукового променя), після чого вагітність настає природним способом.

Застосовують ГІФТ у тому випадку, коли є перешкода, що не дозволяє доспілій яйцеклітині попасти в маткову трубу, це можуть бути різні запальні захворювання, ендометріоз і так далі), але самі труби (або хоч би одна) мають бути прохідними, а сперма чоловіка - повноцінною.

Інтратубарне перенесення зигот або ЗІФТ (ZIFT-zigote intrafallopian transfer) - техніка проведення та ж, але різниця полягає в тому, що яйцеклітини спочатку запліднюються в пробірці, а потім вже декілька зародків (зигот) вводиться в маткову трубу. Показання можуть бути ті ж, але застосовувати метод можна при частковому (із збагаченням сперми чоловіка спеціальними методами) або повному (із спермою донора) чоловічому безплідді.

При методах ГІФТ і ЗІФТ вагітніють біля третини жінок.

Екстракорпоральне запліднення (АЧ і АЧ ОД)

Екстракорпоральне запліднення (АЧ) - це запліднення яйцеклітини поза організмом жінки. Після запліднення яйцеклітини зародок переноситься в порожнину матки. Застосовується при відсутність або непрохідності маткових труб, безпліддя при гормональних порушеннях, ендометріоз, безпліддя неясного походження, зниження якості сперми чоловіка.

Процедура АЧ передбачає підготовку організму жінок за допомогою препаратів, що пригнічують продукцію власних гормонів жінки для того, щоб процес овуляції став керованим і можна було точно розрахувати час овуляції, необхідний для узяття яйцеклітини. Потім проводиться стимуляція дозрівання яйцеклітин в яєчнику гормональними лікарськими препаратами. Спостереження за дозріванням фолікулів проводиться за допомогою УЗІ. Коли яйцеклітина дозріє, за допомогою пункції (проколу) фолікула під контролем УЗІ проводиться її забір. Чоловік в цей час здає сперму, яка обробляється, з'єднується з яйцеклітиною і поміщається на декілька діб в інкубатор. Найбільш життєздатні зародки (два і більш) переносяться в порожнину матки жінки через спеціальний катетер. Після цього призначається гормональна терапія, і через 15 днів перевіряється кров на наявність вагітності (у ній з'являється ХГЧ - хоріонічний гонадотропін людини - гормон вагітності).

Штучне запліднення

Але трапляється так, що у жінки не дозрівають повноцінні яйцеклітини, в такому разі для запліднення використовуються донорські яйцеклітини а метод екстракорпорального запліднення називається АЧ ОД (ovum donation- яйцеклітина донорська).

Застосування АЧ дозволяє завагітніти більш чим третину жінок.

Метод внутрішньошньоплазматичної ін'єкції сперматозоїда

Метод внутрішньошньоплазматичної ін'єкції сперматозоїда ІКСИ (ICSI - intracytoplasmic sperm injection) полягає в тому, що одного єдиного сперматозоїда за допомогою якнайтоншої мікроголки поміщають в яйцеклітину. Застосовується метод ІКСИ у тому випадку, коли декілька процедур АЧ дали негативний результат.

Цей метод може бути вельми ефективним при чоловічому безплідді, коли в спермі чоловіка є одиничні сперматозоїди або їх немає взагалі (у таких випадках з яєчок чоловіка шляхом проколу витягуються незрілі сперматозоїди - сперматиди).

Ефективність ІКСИ - третина вагітностей від всіх запліднених жінок.

Якщо у вас безпліддя, не зневіряйтеся, зараз є методики, які можуть вам допомогти.

Штучне запліднення: відео


Використання матеріалів сайту без дозволу автора заборонено. admin Контакти