Femme
Все для i про жiнок


Що таке кохання: формула кохання

10.08.2011 | Рубрики:: Стосунки,

Формула кохання така - два листа смородини залити кип'яченим молоком і розмішати за годинниковою стрілкою.. (жарт, хоча до молока ми ще повернемося). Шановні читачі, зараз Вам відкриється велика таємниця походження відчуття кохання з точки зору наукової психології. А після того, як відкриється таємна формула кохання - поглянемо, як її можна використовувати.

Але спочатку трохи про пристрій пам'яті. Любов заснована на пам'яті, але про це пізніше. Пам'ять людини - це не просто набір записів про події. Ми запам'ятовуємо цілісно - і основні деталі події і другорядні - фон, і зорові образи, і запахи і звуки і слова і думки, а так само свою емоційно-плотську реакцію на все це. А при згадці ми відтворюємо в першу чергу саме те, що було емоційно значимим, і ми не просто відтворюємо запис - ми немов заново створюємо ті події, знову реагуємо на згадувані події (хай слабкіше чим тоді, але реагуємо), а також створюємо асоціації з подібними ж подіями або відчуттями. Асоціації складають величезну частину нашої свідомості. Коли ми вивчаємо алфавіт, то вчимося асоціювати букву «А» із звуком «а», ми асоціюємо предмет (ложка) з його призначенням (їсти суп), причину поведінки (інтерес до теми кохання) із слідством (читання статті на тему «кохання») і так далі.

формула кохання

Але є асоціації, які ми створюємо в найранішому дитинстві і вони стають настільки значимими, що підсвідомо впливають на все наше сприйняття надалі. Для немовляти найважливіші асоціації, пов'язані з благополуччям, з виживанням - це ситість, комфорт, тілесний контакт з мамою, а так само ( пізніше додаються) - зоровий контакт і звуковий (слова, які мама говорить дитині). Власне - це і є передвісники відчуття кохання - відчуття ситості і комфорту, безпеки, близькості і контакту (спілкування).

Коли, подорослішавши, ми вступаємо у відносини один з одним, спілкуємося, то наша підсвідомість перевіряє якість стосунків, грунтуючись на тій самій ранній асоціативній пам'яті. І якщо в наших стосунках виникає відчуття безпеки, близькості (у тому числі тілесною) і прийняття - те ми любимо людей, з якими у нас такі стосунки. Десь в підсвідомості ми відчуваємо, що з ними ми будемо в комфорті, що нас нагодують, якщо що, поклопочуться і захистять.

формула кохання

І ось це відчуття, ця пам'ять ранніх переживань в перебігу життя розвивається і зростає. Близькість ми можемо відчувати не лише тілесно, але і в загальному розумінні, загальних цінностях і інтересах. Можемо відчувати свою цінність (турботу про себе або можливість турботи) в спілкуванні і згоді. У розбіжностях - теж буває дуже багато цінності, оскільки це теж вид тісного контакту, а конфлікт - це дуже сильна емоція, вороги близькі один одному часом більше, ніж друзі, хоча емоційний знак і негативний.

формула кохання

Єдина відмінність кохання дитячого від кохання дорослого - дитя завжди менше батька, залежне від нього, і дитя більше потребує уваги, чим дає. А в дорослому коханні - наш партнер так само потребує уваги, контакту, безпеки і близькості, як і ми самі. Доросле кохання завжди рівне, і відповідальність за стосунки завжди ділиться порівну. І для дорослої людини вже недостатньо просто брати, приймати турботу. Йому потрібно вчитися бути в складнішому, всілякішому контакті з іншими - і через слова, і через справи, і через тілесні сексуальні ласки, і через загальні сенси і цінності, і в такій всілякій діяльності знаходити і створювати собі і один одному те, що було важливе з найранішого віку - безпеку, близькість, матеріальний і емоційний комфорт, спілкування, єднання, одним словом - кохання.

Підготовано по зовнішнім джерелам


Використання матеріалів сайту без дозволу автора заборонено. admin Контакти