Femme
Все для i про жiнок


Розтяжки на шкірі: як їх позбутись

06.02.2012 | Рубрики:: Вагітність та материнство,

розтяжки на шкірі
розтяжки на шкірі
розтяжки на шкірі
розтяжки на шкірі
розтяжки на шкірі
Коливання гормонального фону відкладають свій особливий відбиток на зовнішності людини, особливо гостро це сприймають жінки. Все починається з підліткових гормональних змін шкіри у вигляді вугрового висипу. Одночасно на тілі підлітка можуть з'явитися і розтяжки, вони не так помітні, тому що знаходяться на тілі, а не на обличчі. Під час вагітності число розтяжок різко збільшується і це також пов'язано із змінами гормонального фону.

Будова шкіри

Шкіра складається з трьох шарів: епідермісу, дерми і підшкірної жирової клітковини. Зовнішній шар шкіри називається епідермісом, він стикається із зовнішнім середовищем і протистоїть його діям.

Власне шкіра або дерма розташована під епідермісом. У ній розташовані потові і сальні залози, волосяні фолікули, нервові закінчення, дрібні кровоносні і лімфатичні судини. Пружність, міцність і розтяжність шкіри забезпечується великою кількістю колагенових волокон, які знаходяться в дермі.

Підшкірна жирова клітковина виконує функції захисту від механічних і температурних дій.

Що таке розтяжки і звідки вони беруться

Розтяжки або стриі - це рубці, які виникають на місцях розтягування шкіри і розриві колагенових волокон, що знаходяться в дермі. На місці розриву розростаються вже не колагенові волокна, а сполучна тканина, яка зазвичай виглядає як тонкі білі смужки.

Причин появи розтяжок дві. Перша і головна - це зміна гормонального фону, яка найчастіше виникає в підлітковий період і під час вагітності. Обидва ці періоди характеризуються підвищеним виробленням статевих гормонів і гормонів кори надниркових, які гальмують вироблення колагену в дермі. Такі ж зміни можуть відбуватися і при різних ендокринних захворюваннях.

Друга причина появи розтяжок йде від їх назви - це розтягування шкіри. Під час бурхливого росту підлітків ріст шкіри деколи відстає від загального, шкіра розтягується і колагенові волокна, яких і так стало менше через гормонального порушення, розриваються в найбільш проблемних місцях. У дівчаток це найчастіше груди. При вагітності шкіра також розтягується, як в області грудей, так і в області живота, результат - розтяжки. При ожирінні розтяжки можуть виникати по всьому тілу.

Як позбавитися від розтяжок

У підлітковий період, при ожирінні, при появі розтяжок поза якими-небудь з'ясовними гормональними зрушеннями, перш за все, потрібно звернутися до ендокринолога, який з'ясує причину гормонального порушення і допоможе нормалізувати гормональний фон.

Як і будь-які рубці, розтяжки, що вже з'явилися, неможливо видалити повністю, але їх цілком можна зробити непомітними, приклавши, звичайно, масу зусиль у вигляді масажу, різних косметичних засобів і найбільш радикальних способів у вигляді лазерної шліфовки.

Масаж як засіб боротьби з розтяжками

Будь-який рубець з часом робиться тоншим і непомітнішим. Це відбувається, головним чином, за рахунок оздоровлення навколишніх тканин. Всі види масажу сприяють приливу крові до масажованого місця, а це означає, що в цьому місці всі обмінні процеси прискорюються: живильні речовини і кисень поступають в клітки, а продукти обміну виводяться через лімфатичну систему. Це очищає шкіру і робить рубці менш помітними.

Масаж може бути ручним (при правильному виконання це найякісніший масаж), апаратним (механічним або вакуумним, наприклад, французькі апарати для процедур ендермології і ендермоложі), баночним. Всі види масажу добрі по-своєму, правильний вибір зможе зробити лише лікар-фізіотерапевт.

Косметичні засоби в боротьбі з розтяжками

Косметичні засоби у поєднанні з іншими видами лікування, також надають позитивну дію на шкіру. Застосовуються гелі і креми, які містять живильні речовини, зволожуючі засоби, спеціальні засоби, стимулюючі вироблення клітками колагену і еластину, а також натуральний колаген і еластин. Прикладом крему проти розтяжок може бути спеціальний засіб проти розтяжок Specific Vergetures (Galenic Paris) або Vergetures (Vichy). Але потрібно пам'ятати, що всі ці засоби швидше попереджають появу розтяжок, чим лікують їх.

З косметичних процедур в SPA-салонах і косметичних клініках застосовують таласотерапію (лікування за допомогою морських водоростей), мезотерапію (місцеве внутрішньошкірне введення надмалих доз лікарських препаратів), фотопігментація (дія на розтяжки світлових променів) і так далі.

Пілінги в боротьбі з розтяжками

Пілінг - це відлущування верхнього шару клітин шкіри. Процедура впливає на глибокі шари шкіри як стимулятор: посилюється кровообіг, обмінні процеси і вироблення клітками колагену і еластину. Прекрасний профілактичний засіб проти утворення розтяжок. Пілінг здатний також змінити в кращу сторону зовнішній вигляд розтяжок, що вже з'явилися.

Останнім часом для лікування розтяжок часто застосовується глибокий пілінг лазерним променем, який шліфує шкіру і робить розтяжки менш помітними, інколи вони стають практично непомітними для ока. Процедура досить неприємна і має наслідки у вигляді тривалих набряків і почервоніння шкіри.

Як попередити появу розтяжок

Профілактика розтяжок - це нормальна вага, раціональне харчування і достатні фізичні навантаження. Якщо все ж з'являється різка надбавка у вазі, то необхідно проконсультуватися у ендокринолога.

Для того, щоб попередити появу розтяжок під час вагітності, потрібно також стежити за своєю вагою (зайва вага - це ще і дуже шкідливо для здоров'я), носити бюстгальтери, відповідні розміру і формі грудей, а з третього триместра вагітності - бандажі.

Розтяжки на шкірі: відео


Використання матеріалів сайту без дозволу автора заборонено. admin Контакти