Femme
Все для i про жiнок


Причини затримки місячних: не лише вагітність

06.02.2012 | Рубрики:: Вагітність та материнство,

Причини затримки місячнихЗатримка місячних одних приводить в жах, а інших до радісного збудження. Але не завжди затримка означає вагітність - бажану або, навпаки, небажану. Перш ніж лякатися або радіти, варто розібратися з причинами, які можуть привести до затримки місячних.

У кожної жінки індивідуальний менструальний цикл і продовжується від 28 до 35 днів. Затримка місячних до п'яти днів вважається нормою. В разі тривалішої затримки варто негайно звернутися до лікаря.

Причини затримки місячних

Причини затримки багаточисельні і всілякі, і можуть бути пов'язані не лише з порушенням роботи яєчників, але і з дисфункцією центральної нервової системи:

-захворювання центральної нервової системи (тривалі нервово-психічні перевантаження, стреси, наприклад, іспити);
-гіповітаміноз, порушення обміну речовин;
-шкідливі умови праці (хімічні реагенти, радіація і інше);
-інфекційні захворювання, температура;
-хірургічні, у тому числі і гінекологічні, операції;
-аборт, мимовільний викидень;
-інтенсивні заняття спортом;
-травми сечостатевих шляхів;
-ендокринні захворювання (цукровий діабет);
-захворювання внутрішніх органів, особливо, пов'язані з жіночою статевою сферою;
-вагітність;
-післяродовий період (лактація);
-перерва в прийомі протизаплідних пігулок;
-різка і значна втрата ваги;
-екстрена контрацепція («Постінор»);
-певні вікові періоди (пубертатний або передменопаузальний).
-затримка місячних, пов'язана з вагітністю

Окрім перших ознак вагітності (нагрубання молочних залоз, нудота і блювота) можна скористатися простими способами її діагностики в домашніх умовах. По-перше, зробити тест на вагітність (дві смужки однозначно говорять про її наявність). По-друге, можна вимірювати ректальну температуру протягом трьох днів (при вагітності вона буде вища 37 градусів). По-третє, порахувати пульс у спокої (метод ненадійний, але все таки може дати деяку інформацію). Пульс в нормі складає 60-80 ударів в хвилину, при вагітності він буде прискорений.

Захворювання жіночих статевих органів, що наводять до затримки

Запалення матки і придатків супроводиться характерною симптоматикою (болі внизу живота, гнійні виділення, підвищенням температури). Унаслідок залучення до процесу яєчників порушується гормональна функція, що наводить і до можливої затримки місячних. Міома матки теж виявляється порушенням менструального циклу, оскільки це гормональнозалежна пухлина.

Затримка, пов'язана з абортом або викиднем

Під час аборту лікар хірургічним шляхом «усліпу» вискоблює порожнину матки. І частенько, разом з децидуальною оболонкою плодового яйця кюретка захоплює і базальний шар оболонки матки, що вимагає її відновлення від декількох днів, до декількох місяців. У зв'язку з цим, не відбувається наростання функціонального шару, який і відторгається під час місячних. Крім того, аборт - це протиприродне переривання вагітності, тобто різкий гормональний зрив, що також може сприяти затримці (поки рівень гормонів відновиться).

Затримка, пов'язана з годуванням грудьми

Під час лактації в організмі підвищений рівень гормону пролактіну, який не дозволяє в належній мірі вироблятися жіночим статевим гормонам - естрогену. Це ще використовується (в разі регулярного годування грудьми) як метод контрацепції.

Затримка в певні вікові періоди

Після настання менархе менструальний цикл встановлюється не відразу. Для цього йому потрібний час (у нормі до року). Тому нерегулярні місячні в підлітковому віці ще не є патологією. Те ж саме можна сказати і про жінок віку пременопаузального. Існує думка, що менопауза (стійке припинення місячних) повинна початися Причини затримки місячнихвідразу, тобто, ще в минулому місяці місячні йшли як годинник, а в цьому і пізніше їх не повинно бути зовсім. Насправді, місячні не припиняються відразу, все починається із затримок або з укорочення менструального циклу.

Затримка, пов'язана із зниженням ваги

Науково встановлено, що місячні не настають при вазі нижче 45 кг Це, звичайно, узагальнено, але розрахувати свою нормальну вагу повинна кожна жінка. Різке схуднення наводить не лише до втрати жирової тканини (вона реагує на естроген), але і викликає гормональний збїй.

Затримка, що виникла після відміни оральних контрацептивів

Оральні контрацептиви містять гормони, за допомогою яких вимикається робота яєчників (під час їх прийому). Після відміни гормональної контрацепції яєчники не відразу починають функціонувати, їм потрібно деякий час для відновлення. Так само діє і екстрена контрацепція. Унаслідок прийому ударної дози гормонів може збитися менструальний цикл, що пов'язаний з порушенням гормонального фону.

Як визначити вагітність: відео


Використання матеріалів сайту без дозволу автора заборонено. admin Контакти