Femme
Все для i про жiнок


Правильне харчування

15.02.2012 | Рубрики:: Дієти та схуднення,

правильне харчування
правильне харчування
правильне харчування
правильне харчування
Ми давно знаємо, що здоров'я безпосередньо залежить від правильного харчування. Але що означає правильно харчуватися - ось в чому питання. Дієтологи наполягають на своєму: правильно - означає повноцінно, тобто щільний сніданок, хороший обід, легка вечеря. Проте, через свою зайнятість, лінь, втому - ми не можемо, та і не хочемо приймати їжу вранці. Багато хто з нас вважає за краще присвятити зайві 15 хвилин сну, ніж сніданку. "І правильно роблять!", - говорять прибічники роздільного харчування, які упевнені в тому, що правильне харчування не залежить від часу і кількості їжі, що приймається, а пов'язано з якісним вмістом продуктів.

Давно було відмічено, що не всі харчові продукти однаково поєднуються один з одним. Адже це має величезне значення для запобігання захворюванням. Їжа - це той матеріал, який необхідний для того, щоб стати частиною клітин організму. Тому необхідно, аби вона містила лише корисні речовини, лише тоді їжа виконуватиме свою функцію. А аби вона відновлювала енергію, що витрачалася, і сприяла оздоровленню організму, треба поєднувати продукти за змістом в них білків, вуглеводів і жирів, тобто не змішувати, наприклад, білки з вуглеводами.

Річ у тому, що характер травного соку, що виділяється, відповідає певній їжі. Наприклад, для першої стадії травлення крохмальному продукту необхідне лужне середовище, а білку - кислотна. Тому складні суміші харчових продуктів погіршують травлення. Чим простіше їжа, тим вона краще перетравлюється і засвоюється. Їжа стає ефективною, а значить правильною.

Отже, розділимо продукти по групах, а потім проаналізуємо і уточнимо про їх сполучуваність.

 • До першої групи віднесемо білкові продукти: м'ясо, рибу, яйця, баклажани, квасолю, боби, горіхи, насіннячка. Взагалі, білкова їжа відрізняється тим, що має великий відсоток протеїну. Бажаючи придбати білковий продукт, звертайте увагу на цей показник.

 • Друга група - це живі продукти і до неї відносяться: зелень, фрукти, сухофрукти, овочі (виключення складає картопля), соки, ягоди, кавуни, сухе вино.

 • Третя група - вуглеводи: хліб, крупи, цукор (чай, компот, варення), картопля, мед.

  Продукти першої і другої групи добре поєднуються один з одним і прекрасно засвоюються. Сумісні продукти другої і третьої групи, тобто жива їжа з вуглеводами. Проте продукти з першої групи, тобто білок не варто їсти одночасно з продуктами з третьої групи, тобто з вуглеводами. Білки, жири і вуглеводи украй необхідні нашому організму для чіткої роботи, тому виключати не можна жоден з них. Просто слід їсти м'ясо (представник білкової групи), наприклад, з овочами (живі продукти). Картоплю (вуглевод) використовувати в приготуванні овочевих рагу або як виконуючий соло інгредієнт в блюді. А ось від звичного вживання картоплі (вуглевод) з м'ясом (білок) - варто відмовитися.

  Роздільне харчування - це важлива складова правильного харчування. Проте не варто забувати і про те, що їжа має бути здоровою: без консервантів і фарбників. Овочі і фрукти треба вживати по сезону. Літо і осінь - пора зелені, ягід, овочів, фруктів - ось і їжте їх, поповнюйте свій організм вітамінами. Дуже корисно їсти овочі сирими, з грядки, лише не забувайте їх помити. Виключите з раціону фаст-фуд, нічого окрім проблем з шлунком він не дає.

  Що стосується рідини. Все більше фахівців схиляються до думки, що запивати їжу не варто. Воду треба приймати до їди, хвилини за 15. До речі, якщо постежити за дітьми, то вони як істоти не досвідчені в цих питаннях, перед їдою вимагають спочатку води. Ми ж дорослі навіщось прагнемо переробити своїх чад, і наполягаємо, аби вони спочатку поїли. Адже даремно. Нам варто вчитися у дітей і прислухатися до свого організму, спостерігати за ним. Приймайте їжу тоді, коли це дійсно хочеться, але не доводіть себе до голодної непритомності. Намагайтеся не вживати важку їжу, спробуйте харчуватися окремо, використовуючи свіжі продукти, а головне в звичний для вас час. І тоді про те, що харчування правильне можна не сумніватися.

  Правильне харчування: відео


 • Використання матеріалів сайту без дозволу автора заборонено. admin Контакти