Femme
Все для i про жiнок


Планування вагітності - які рекомендації необхідно виконувати?

06.02.2012 | Рубрики:: Вагітність та материнство,

Планування вагітності
Планування вагітності
Планування вагітності
Планування вагітності
Якщо подружжя серйозно замислюється про поповнення сімейства, значить, настав час зайнятися плануванням вагітності. Підготовка до вагітності включає не лише турботу про здоров'я майбутніх батьків, а і позитивний настрій, раціональне харчування, повноцінний відпочинок. Важливим є використання рекомендацій на практиці обома майбутніми батьками!

В період підготовки до зачаття необхідно більше відпочивати і налаштовуватися лише на позитивні зміни у вашому житті. Планування вагітності краще почати з відвідин лікаря, який призначить здачу всіх необхідних аналізів. Робити це потрібно в турботі про здоров'я майбутньої дитини, а також для створення оптимальних умов для розвитку вашого маляти. Перш за все, необхідно відвідати терапевта, який прослухає вас, перевірить тиск і порадить, які загальні аналізи необхідно здати. Провести повне обстеження стану свого здоров'я краще за декілька місяців до передбачуваного зачаття. При виявленні яких-небудь хронічних або інфекційних захворювань, у вас буде час підлікуватися. Важливо, аби після прийому препаратів прошло хоч би два-три місяці, за цей час організм очиститься і оновиться.

Наступний лікар - гінеколог, який візьме мазки на захворювання, що передаються статевим шляхом і що визначають стан мікрофлори піхви. При виявленні якої-небудь інфекції лікування необхідно проводити обом партнерам.

Список аналізів, які необхідно здати, плануючи вагітність: загальні аналізи сечі і крові; визначення групи крові і резус-фактора обох партнерів; аналіз на інфекції, що передаються статевим шляхом (уреаплазми, хламідії, герпес, мікоплазми, цитомегаловірус). Майбутній мамі також потрібно здати аналізи на наявність антитіл до токсоплазмозу і краснухи, пройти УЗД жіночих статевих органів і кольпоскопію - обстеження шийки матки. Бажано всім членам сім'ї пройти флюрографію.

Плануючи вагітність важливо відвідати дантиста і провести лікування всіх проблемних зубів. Краще не залишати це на період вагітності, адже каріозні зуби є джерелом хронічної інфекції в організмі, та і зайві переживання в цей час небажані.

Якщо ваш з чоловіком вік перевищує 35 років, незайвим буде і консультація у генетика, і здача аналізів в будь-якому генетичному центрі або центрі планування сім'ї. Особливо важливо провести таку діагностику в разі, якщо у вашої сім'ї або сім'ї партнера зустрічалися генетичні аномалії.

Для оздоровлення організму перед зачаттям необхідно і відкоректувати своє харчування. З раціону слід прибрати продукти з консервантами, фарбниками, замінниками цукру, а також намагатися не вживати генетично модифіковані продукти. Перевагу краще віддавати свіжим овочам і фруктам, проте і білкова їжа має бути присутньою в достатній кількості. Адже нестача тваринного білка і вітаміну В2 може позначитися на розвитку плоду.

За два-три місяці перед зачаттям слід припинити прийом гормональних контрацептивів. Бажано відмовитися від спиртного і сигарет не лише майбутнє мамі, але і батьку. В цей же час потрібно подумати про поповнення запасів фолієвої кислоти в організмі і вживати більше зелені, капусти, буряка і моркви, бобів і горіхів. Порадьтеся з фахівцем з питання додаткового вживання фолієвої кислоти в пігулках, адже вона грає головну роль у формуванні нервової системи майбутньої дитини. Не менше важливим є достатня кількість в жіночому організмі вітаміну Е, який бере участь в синтезі гормонів під час вагітності і лактації, сприяє формуванню клітин крові плоду.

В цілому потрібно постаратися спланувати свій раціон так, щоб всі необхідні вітаміни і мікроелементи потрапляли в організм з їжі. Збалансоване харчування дозволить не використовувати синтетичні вітамінні комплекси, противниками яких виступають деякі сучасні фахівці.

Планувати зачаття краще з 10 по 18 днів при 28-денному циклі. І не варто зневірятися, якщо це не вийшло з першого разу, кохання і ніжність допоможуть здолати всі проблеми!

Вагітність, погляд з середини: відео


Використання матеріалів сайту без дозволу автора заборонено. admin Контакти