Femme
Все для i про жiнок


Оральні контрацептиви - чого слід побоюватися при їх прийомі?

06.02.2012 | Рубрики:: Вагітність та материнство,

Оральні контрацептивиУ сучасному світі існує достатня кількість методів оберігання від вагітності: природні, бар'єрні, гормональні, хірургічні. Засобів безліч і всі вони підбираються індивідуально. Враховується і вік, і стан здоров'я жінки. Досить зручним і надійним способом оберігання від вагітності для багатьох жінок є оральні контрацептиви. Їх велика кількість, але основна відмінність один від одного - це склад гормонів. Так існують комбіновані оральні контрацептиви (КОК), прогестинові (міні-пілі) і посткоітальні, що приймаються після незахищеного сексу.

Комбіновані оральні контрацептиви (КОК) містять в своєму складі два гормони - естроген і Прогестерон. КОК діляться на три типи. Наприклад, монофазні, коли кількість гормонів не міняється протягом всього циклу, двофазні, трифазні (різні комбінації гормонів).

Міні-пілі містять всього один гормон - прогестин. Їх ефективність нижче КОК, але є деякі плюси. В основному вони призначаються тим жінкам, в яких є серйозні протипоказання до прийому комбінованих препаратів: годуючим матерям, жінкам після сорока та ін.

Посткоїтальні контрацептиви, або інакше екстрена швидка допомога. Застосовуються, якщо був незапланований секс, якщо порвався презерватив, або після згвалтування. Їх використовують не пізніше чим через 2-3 дні після статевого акту. Ці пігулки містять величезну кількість гормонів і дуже негативно впливають на організм жінки в цілому, тому приймати їх потрібно лише за порадою гінеколога і в крайній ситуації!

Плюси

Звичайно, одне з головних достоїнств оральних контрацептивів, особливо КОК, це висока протизаплідна ефективність.Оральні контрацептивиІнший плюс - в їх лікувальному ефекті. Оральні контрацептиви запобігають деяким причинам безпліддя, регулюють менструальний цикл, при болісних місячних багато жінок відзначають помітне полегшення. Крім того, оральні контрацептиви оберігають від деяких захворювань, наприклад, від раку яєчників і ендометрії, від остеопорозу. Наголошується також позитивний ефект при вугровому висипі, при лікуванні підвищеного обволосіння, при облисінні.

Мінуси

По-перше, оральні контрацептиви вимагають високої організованості, тому що пропуск прийому однієї пігулки підвищує ризик завагітніти. По-друге, їх ефективність знижується при одночасному прийомі деяких ліків (транквілізаторів, деяких антибіотиків). І найголовніший мінус оральних контрацептивів - вони не оберігають від захворювань, що передаються статевим шляхом (СНІД, венеричні захворювання та ін.).

Будь-які пігулки, у тому числі і оральні контрацептиви мають свої протипоказання і побічні ефекти. Гормональні пігулки категорично протипоказані жінкам, що хворіють цукровим діабетом, варікозним розширенням вен та гіпертонікам, що палять. Річ у тому, що один з головних побічних ефектів цих пігулок полягає в тому, що вони можуть спровокувати тромбоутворення, унаслідок чого відбувається закупорка судин, що найімовірніше за наявності перерахованих хвороб.

Побічна дія

Один з моментів це зниження статевого потягу. Фахівці пояснюють це тим, що оральні контрацептиви впливають на гормональний фон в організмі (змінюється рівень тестостерона, андрогенів), але все таки це не обов'язково може призводити до зниження лібідо. Можливо, спад сексуальної активності пов'язаний не з пігулками, а з емоційним, психічним станом жінки, з депресією.

Оральні контрацептивиНаступне питання - надбавка ваги. Майже всі засоби допускають зміну ваги. Хтось худне, а хтось, навпаки, повніє - все залежить від індивідуальних особливостей організму кожної жінки. Повнота може бути пов'язана із збільшенням апетиту, або із затримкою рідини в організмі. Тому схильним до надлишку жінкам особливо потрібно стежити за дієтою, займатися спортом, вести активний спосіб життя. Якщо, існує схильність до набряків, то про це потрібно повідомити свого гінеколога, цілком можливо, що вони пов'язані із захворюваннями серцево-судинної системи, і тоді гормональні пігулки протипоказані. В усякому разі, потрібне ретельне обстеження.

І ще одне найбільш часте питання - що робити, якщо забули прийняти пігулку?

По-перше, потрібно відразу ж прийняти пігулку, як тільки пригадали про неї, а наступну в звичайний час, по-друге, обов'язково до настання місячних потрібно користуватися іншими методами контрацепції, наприклад, презервативом. Хоча вірогідність завагітніти виникає лише при перерві між пігулками більше 12 годин.

Оральні контрацептиви: відео


Використання матеріалів сайту без дозволу автора заборонено. admin Контакти