Femme
Все для i про жiнок


Календар зачаття: головне - індивідуальний підхід

06.02.2012 | Рубрики:: Вагітність та материнство,

Календар зачаття
Календар зачаття
Календар зачаття
Все більше молодих сімей вважає за краще планувати вагітність, що дозволяє не лише провести всі необхідні аналізи і поправити, в разі потреби, стан свого здоров'я, але і робить вагітність дійсно радісною подією в житті сім'ї. Планування вагітності - це відповідальне відношення батьків до здоров'я майбутнього дитини. Календар зачаття - це метод планування вагітності, який представлений на багатьох сайтах в мережі інтернет і допомагає правильно розрахувати день настання овуляції. Календар зачаття допомагає розрахувати не лише сприятливі для зачаття дні, але і безпечні дні циклу, що можливо, втім, лише при його стабільності.

Використовувані медичні дані і розрахунок терміну овуляції передбачають наявність у жінки стабільного менструального циклу. Проте навіть у однієї жінки довжина циклу може варіюватися унаслідок перенесеного захворювання або прийому лікарських препаратів, стресових ситуацій, а також по багатьом іншим причинам. Саме тому, розраховуючи на підтримку календарного методу при визначенні безпечних для заняття сексом днів, потрібно враховувати, що за наявності провокуючих зміну циклу чинників, даний метод може не спрацювати. Краще сприймати календар зачаття як рекомендацію по плануванню вагітності і визначенню термінів овуляції для більшої вірогідності зачаття нового життя.

Календар зачаття розраховується таким чином, що при середній тривалості менструального циклу в 28 днів, найбільш сприятливим для зачаття вважається період з 12 по 16 день циклу, на які доводиться овуляторна фаза. В цей час чутливість слизистої шийки матки підвищується, що збільшує шанс сперматозоїдів на запліднення яйцеклітини. Під час овуляції і після того, як лопається фолікул в одному з яєчників, виходить дозріла жіноча статева клітка - готова до запліднення яйцеклітина. Оскільки найчастіше це відбувається саме в середині менструального циклу, то в календарі зачаття цей період і позначається як найсприятливіший для вагітності.

Другий вигляд календаря зачаття базується на теорії залежності сприятливих періодів зачаття від фази Місяця. Прибічники даного методу стверджують, що маючи в своєму розпорядженні точні дані про те, яка фаза Місяця була під час народження самої жінка, можна з великою вірогідністю передбачити стать її майбутньої дитини, а також значно підвищити шанс зачаття дитини в період щомісячного повтору даної місячної фази. Автор такої календарної методики - Ежен Йонас, використовував для її створення досвід багатьох поколінь і знання про вплив Місяця на організм людини. Маючи медичну освіту і застосовуючи для своїх розрахунків обчислювальну техніку, Йонас використовував календар зачаття в керованій їм клініці, при цьому окрім дати народження жінки необхідно було знати і точний його час. Достовірність результатів методики забезпечувалася строго індивідуальним підходом, оскільки доктор наполягав на існуванні у жінки не лише менструального, але і індивідуального циклу, який і визначає схильність до зачаття в той або інший період.

Деякі учені, проте, спростовують дану теорію і наполягають на тому, що правильне передбачення статі дитини за допомогою методу доктора Йонаса є не що інше, як збіг, який забезпечується саме індивідуальним підходом. Ті ж, хто покладає на будь-який вид календаря зачаття великі надії, може рано чи пізно сильно розчаруватися в нім, особливо це стосується тих, хто намагається оберігатися за допомогою календаря зачаття. Як альтернативу можна запропонувати вимір базальної температури, а також використання сучасних тестів на овуляцію, які з великою часткою вірогідності допомагають визначити сприятливі дні для зачаття або для безпечного сексу.

Календар зачаття: відео


Використання матеріалів сайту без дозволу автора заборонено. admin Контакти