Femme
Все для i про жiнок


Календар овуляції - в допомогу жінці

06.02.2012 | Рубрики:: Вагітність та материнство,

Календар овуляціїКожна жінка, що поважає себе, повинна скласти свій особистий календар овуляції. Це необхідно не лише для того, щоб запланувати вагітність і визначити найбільш вірогідні дні для можливості завагітніти, але і для того, щоб уникнути небажаної вагітності. Звичайно, календар овуляції не дає стовідсоткової гарантії, але завести його не перешкодить. Вірогіднішим визначенням «небезпечних» і «безпечних» днів буде календар жінок фертильного віку з регулярним менструальним циклом.

***Фертільним віком називають період статевої зрілості, або репродуктивний період, який триває приблизно 30 років, - з 16-18 до 45 років. Тобто, це той вік, коли жінка має здібність до овуляції і можливість завагітніти.

***Овуляція - це процес виходу доспілої яйцеклітини з яєчника в черевну порожнину. Саме у цей момент жінка має всі шанси завагітніти. В основному, овуляція відбувається в середині менструального циклу, після чого в яєчнику починає функціонувати жовте тіло, яке готує організм до можливої вагітності. Основні зміни відбуваються в ендометрії матки. Воно товщає і розпушується, для того, щоб прийняти (імплантувати) запліднену яйцеклітину. Якщо зачаття не сталося, то починається відторгнення ендометрія - менструація і дозрівання наступної яйцеклітини. У медицині це називають «плач матки по вагітності, що не відбулася».

Як визначити овуляцію

Визначити овуляцію можливо декількома способами:
-календарний спосіб визначення овуляції;
-базальна температура і складання графіка;
-тести функціональної діагностики;
-непрямі ознаки овуляції;
-УЗІ яєчників;
-тести на овуляцію.

 • Непрямі ознаки овуляції

  Календар овуляціїБагато жінок можуть передбачити дозрівання яйцеклітини і її виходу з яєчника по таких симптомах, як:
  -невеликі тягнучі болі внизу живота (вони свідчать про розрив яєчника);
  -збільшення статевого потягу (підвищується рівень гестагенів);
  -посилення слизистих виділень з піхви (досить просто визначити - стискувати шматочок слизу двома пальцями і розвести, слиз порветься, що говорить про овуляцію).

 • Календарний спосіб визначення овуляції

  Цей спосіб підійде жінкам, в яких менструальний цикл працює як годинник. Для цього досить від довжини менструального циклу відняти 16 днів, результат свідчитиме про овуляцію.


 • Складання графіка по базальній температурі

  Для цього необхідно вимірювати температуру в прямій кишці не менше трьох менструальних циклів. У нормі, під час овуляції температура піднімається на 0,2-0,4 градуса (вище 37). Слід враховувати, що інколи трапляються і менструальні цикли без овуляції, особливо під час хвороби, стресів і зміни клімату. Також не варто забувати про те, що менструальний цикл може помінятися протягом життя (наприклад, після пологів) і графік необхідно час від часу переробляти.


 • Тести функціональної діагностики

  Цінність цих простих і легко здійснимих в будь-яких умовах методів дослідження збереглася до теперішнього часу і до них відносяться:
  -підрахунок каріопікнотичного індексу;
  -підрахунок епітелію піхви (під мікроскопом);
  -феномен «зіниці»;
  -вимір натягнення слизу.


 • УЗІ яєчників

  Календар овуляціїУльтразвукове дослідження яєчників проводять кілька разів, аби визначити дозрівання фолікула, час, коли він лопне і вийде зріла яйцеклітина. Інколи це використовується впродовж декількох менструальних циклів. Метод широко застосовується в діагности і лікуванні безпліддя.

 • Тести на овуляцію

  Тести на овуляцію доступні кожній жінці і продаються в аптеці. Провести тест не складає труднощів. Зазвичай в одній упаковці знаходиться декілька (до п'яти) смужок. Якщо виявилася одна смужка, після того, як тест був опущений на п'ять секунд в сечу, це означає, що овуляція не сталася і треба повторити тест наступного дня. Дві смужки свідчить про овуляцію, що настала. Тест на овуляцію заснований на визначення лютеїнізуючого гормону в сечі. Проводити тести необхідно в один і той же час, в період з 10 до 18 годин. Бажано перед проведенням тесту не захоплюватися рідиною (багато не пити).

 • Всі методи мають свої недоліки і достоїнства. Тому для складання правильнішого календаря овуляції слід використовувати їх в сукупності.

  Календар овуляції: відео


  Використання матеріалів сайту без дозволу автора заборонено. admin Контакти