Femme
Все для i про жiнок


Фолієва кислота при плануванні вагітності

14.09.2011 | Рубрики:: Вагітність та материнство,

фолієва кислота при плануванні вагітності
фолієва кислота при плануванні вагітності
фолієва кислота при плануванні вагітності
фолієва кислота при плануванні вагітності

Щасливі ті батьки, в яких дитя здорове. Але скільки сил необхідно прикласти і майбутній мамі і майбутньому батьку, аби зачати, виносити і народити здорову дитину. У зв'язку з цим все більше пар готуються до народження дитини досить грунтовно. Перший етап на шляху до народження здорового маляти - це планування вагітності: відмова від шкідливих звичок, здоровий спосіб життя, корекція хронічних захворювань і відвідини лікаря-генетика (в цьому допоможе і калькулятор вагітності ). Але важливе значення в плануванні вагітності має прийом фолієвої кислоти задовго до зачаття.

Фолієва кислота

Фолієва кислота (вітамін В9 або фолацин) походить від латинського слова folium, що переводиться як аркуш, так вона у великій кількості міститься в городній зелені. Фолієва кислота є життєво необхідним вітаміном, а її роль в організмі воістину незамінна. Фолієва кислота бере участь в процесах синтезу нуклеїнових кислот, в обміні речовин, кровотворенні (еритроцитів, тромбоцитів і лейкоцитів), стимулює розумову діяльність, імунітет і регенеративні процеси. Крім того, фолацин необхідний для нормальної роботи шлунково-кишкового тракту. У організм людини фолієва кислота поступає з їжею і додатково виробляється мікрофлорою кишечника.

Фолієва кислота при плануванні вагітності

Дефіцит фолієвої кислоти під час вагітності наводить до безповоротних наслідків, ось чому так важливо приймати фолацин ще на етапі підготовки до зачаття. Фолієва кислота запобігає розвитку пороків нервової трубки плоду, до яких відносяться: розщеплювання хребта, аненцефалія (відсутність головного мозку), мозкові грижі, заяча губа і вовче піднебіння. Крім того, при нестачі фолієвої кислоти розвивається фолієводефецитна анемія, коли еритроцити виходять з кісткового мозку незрілими, а сама жінка відчуває себе стомленою і дратівливою з поганим апетитом. Також дефіцит фолієвої кислоти - це чинник ризку розвитку атеросклерозу і інсультів.

Чоловікам теж показаний прийом фолієвої кислоти в період планування вагітності. Недолік фолацину знижує вміст в спермі здорових і рухливих сперматозоїдів.

Де міститься фолієва кислота?

Більш всього фолієвої кислота міститься в продуктах рослинного походження. До них відносяться: петрушка, листя салату, шпинат, висівки, дріжджі, зелений горошок, квасоля, цитрусові, авокадо, гречана і вівсяна крупи, гарбуз, горіхи. З продуктів тваринного походження найбільший вміст фолієвої кислоти в печінці. Також фолієва кислота входить до складу м'яса (баранина, яловичина), риби (лосось, тунець), яєць, сирів і молока.

Для нормального функціонування кишечника і стимуляції бактерій, що беруть участь в синтезі фолієвої кислоти, рекомендується дотримувати молочнокислу дієту.

Дозування фолієвої кислоти в період планування вагітності

По рекомендаціях Всесвітньої Організації Охорони здоров'я прийом фолієвої кислоти необхідно починати не пізніше, ніж за три місяці до передбачуваного зачаття. Добова доза фолієвої кислоти для жінок повинна складати не менше 0,8 міліграм (800 мкг), а в разі наявності в анамнезі дітей з вродженими вадами розвитку нервової трубки доза збільшується до чотирьох міліграм. Чоловікам прийом фолієвої кислоти також показаний впродовж трьох місяців до зачаття, в добовій дозі 0,4 міліграм (400 мкг).

Препарати, що містять фолієву кислоту

 • Таблетки фолієвої кислоти
  Одна таблета містить 1000 мкг (1 міліграм). Приймається по одній таблетці один раз в день. При ознаках гіповітамінозу, доза збільшується до двох-трьох пігулок в добу.

 • Фолацин
  Одна таблетка містить 5000 мкг (5 міліграм) і призначається з терапевтичною, а не профілактичною метою.

 • Фоліо
  Одна таблетка містить 400 мкг (0,4 міліграма) фолієвої кислоти і 200 мкг йоду. Препарат комплексний і не вимагає додаткового прийому йоду.

 • Апо-фолік
  До складу однієї таблетки входить 5000 мкг (5 міліграм) фолієвої кислоти, призначається з лікувальною метою.

 • Полівітамінні комплекси
  Матерна, Мульті-табс, Ельовіт, Прегнавіт, Вітрум-пренатал. Містять фолієву кислоту в різних дозуваннях.

 • Тези: беременность консультация, планирование беременности, питание при беременности

 • Використання матеріалів сайту без дозволу автора заборонено. admin Контакти