Femme
Все для i про жiнок


Болі в спині: причини, лікування, профілактика

09.06.2013 | Рубрики:: Краса та здоров'я,

Болі в спині є однією з найбільш частих причин звернення людей по медичну допомогу. Як стверджують лікарі, 80% населення всієї земної кулі страждає від періодичних болів в цій області.

болі в спині

Біль затьмарює наше життя і заважає нормально працювати і радіти життю. Проте не варто забувати, що біль не виникає просто так, це сигнал про порушення і неполадки в нашому організмі. Тому необхідно знати причини виникнення болів в спині, аби уміти їм запобігати або надати належне лікування.

Болі в спині: причини

Найчастіше від болів в спині страждають жінки, що мають надлишкову вагу, а також під час вагітності і при вихованні маленьких дітей. Скільки раз на день жінці доводиться брати на руки дитину або піднімати важкі сумки, все це надає колосальне навантаження на хребет.

Болі в спині можуть бути пов'язані з особливостями деяких професій. Наприклад, коли людина вимушена перебувати довгий час в одному положенні, стоячи або сидячи за робочим місцем, або виконувати роботу, пов'язану з фізичною напругою і незручним положенням тіла.

Водіння автомобіля, авіаперельоти, робота за комп'ютером, заняття спортом, робота на дачній ділянці - все це рано чи пізно наводить до виникнення болів.

Також біль в спині може бути викликана деякими захворюваннями людини. Такими як викривлення хребта, радикуліт, люмбаго, остеохондроз і міозит поперекових м'язів. Інколи причиною виникнення болів можуть служити інфекційні захворювання, патології внутрішніх органів, захворювання органів малого тазу і навіть несприятливий душевний стан людини.

Гострі болі в спині

При виникненні гострих болів необхідно обов'язково звернутися до лікаря. Особливо якщо вони супроводяться підвищенням температури, болями в серці і животі, зміною кольору сечі. Найшвидше причина в інфекційному захворюванні, необхідно звернутися до терапевта. Якщо є підозріння на травму, необхідно перевірятися у травматолога і ортопеда. Часто пацієнтів направляють до лікарів неврологів.

Лікування несильного болю в спині

Способи лікування болів в спині можна розділити на лікарські, немедикаментозні і хірургічні. При немедикаментозному лікуванні необхідно понизити рухову активність і забезпечити постільний режим, який може тривати від 2 до 7 днів.

При цьому потрібно лежати на жорсткій рівній поверхні і використовувати різні зігріваючі процедури: докладення грілки, розтирання спеціальними мазями, використання гірчичників і перцевих пластирів.

Також лікар може порадити вам носіння спеціальних корсетів, поясів, бандажів і різних пристосувань для корекції постави.

болі в спині

Лікування гострого болю в спині

Для лікування гострих болів в спині застосовують всілякі процедури: електрофорез, акупунктура, лазеротерапія, припікання, діадинамічний струм і так далі

А коли гострий біль стихає, призначають масаж і лікувальну фізкультуру. Також для лікування може використовуватися бальнеотерапія, до неї відносяться скипідарні, радонові, сульфідні, йодобромні і хлоридні ванни, а також гарячі грязьові компреси.

При медикаментозному лікуванні лікарі призначають протизапальні і знеболюючі засоби, а також вітаміни. Яскраво вираженим знеболюючим ефектом володіє вітамін В12. Також можуть призначатися міорелаксанти, проте вони володіють седативным дією.

Профілактика болів в спині

Як відомо, кращі ліки - це профілактика.

  1. Тому для запобігання появі болів постарайтеся стежити за своєю поставою, не перенапружуйте хребет, виконуйте вправи на зміцнення м'язів спини.
  2. Особливо корисно займатися плаванням і спортивною ходьбою. Під час плавання немає навантаження на хребет.
  3. Виконуйте вправи для психологічного і м'язового розслаблення.
  4. Під час ходьби ваша спина має бути прямою, а коли ви лежите, бажано згинати ноги в колінах.
  5. Спіть на матраці середньої жорсткості, а під голову підкладайте подушку середніх розмірів.
  6. Сидіти теж потрібно правильно - поставте стопи поряд з ніжками стільця, зіпріться нижньою частиною спини на спинку стільця і не нахиляйтеся вперед. Правильний кут між гомілкою і стегном має бути рівний 90 градусів.
  7. Не мийте підлогу без швабри і не робіть різких рухів при підйомі яких-небудь вантажів. Інакше зірвете спину.
  8. Завжди прагніть розподіляти вагу рівномірно в обидві руки.
Sоurcе оnа-znаеt.ru


Використання матеріалів сайту без дозволу автора заборонено. admin Контакти